Які зміни відбудуться в системі тероборони України, розповіли в РНБО

Михаил Коваль. Фото: armyinform.com.ua

Законопроєкт про тероборону найближчим часом винесуть на розгляд Комітету Верховної Ради з нацбезпеки і розвідки. Про це повідомив перший заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони (РНБО) генерал-полковник Михайло Коваль під час форуму "Україна 30. Безпека країни" сьогодні, 12 травня, інформує  кореспондент телеканалу "Дом".

Законопроєктом передбачається, що система територіальної оборони України матиме військову та цивільну складові.

"Ця структура територіальної оборони складатиметься із двох компонентів. Перший — бригади територіальної оборони, які формуються в областях. Крім цього, цей компонент матиме ще й добровольчу складову, яка теж буде дуже важливою. У зв’язку з новим територіальним розподілом нашої держави з’явилися нові райони, нові територіальні громади. Ці тергромади формуватимуть свої добровольчі підрозділи, які будуть в єдиній системі керівництва і підготовки. Там буде відібраний особовий склад, який проходитиме збори і виконуватиме завдання", — пояснив Михайло Коваль.

За його словами, добровольці у складі тероборони виконуватимуть завдання у своїй тергромаді, зокрема, охоронятимуть ті об’єкти, які розташовані на території цієї громади.

"І ще один момент — усі добровольці будуть повністю захищені цим законом. Там є такі поняття, як саботаж, використання особистої мисливської зброї в інтересах територіальної оборони. Тобто якщо є міст через річку, і його охороняє підрозділ територіальної оборони, то доброволець має право після отримання команди використовувати цю зброю так само, як і вартовий, який охороняє та обороняє об’єкт, який йому доручено. І цей доброволець охороняється законом", — наголосив перший заступник секретаря РНБО.

Читайте також: Територіальна оборона — що це і навіщо вона потрібна (ВІДЕО)

Також законопроєктом передбачається, що війська територіальної оборони будуть підсилені на 10 тис. людей. Надалі за потреби Нацгвардія прикриватиме особливо важливі об’єкти, серед яких атомні електростанції, Спеціальна служба транспорту оборонятиме тунелі, залізничні мости тощо, а підрозділи тероборони залучатимуться до охорони об’єктів, розташованих на територіях своїх тергромад.

"Вони виконуватимуть завдання в єдиному замислі з охорони та оборони об’єктів на теренах своїх громад і забезпечуватимуть просування через ці терени військових підрозділів і підрозділів інших складових сектору безпеки і оборони", — додав Коваль.

За його словами, зараз продовжується обговорення цього законопроєкту. Найближчим часом його винесуть на розгляд відповідного комітету Верховної Ради.

"В короткі терміни цей законопроєкт буде винесений на розгляд Комітету Верховної Ради з нацбезпеки і розвідки, а потім і на розгляд депутатів ВР", — зазначив він.

Раніше повідомлялося, що у Херсонській області формують підрозділи територіальної оборони.

Прямий ефір