До зриву постачання газу Донецькій області може бути причетний Курченко, натякнув глава ДонОДА

Павел Кириленко. Фото: kanaldom.tv

Сьогодні, 6 березня, "Донецькоблгаз" припинив постачання природного газу для ОКП "Донецьктеплокомуненерго" — підприємству, що забезпечує гарячою водою для опалення понад третину населених пунктів Донецької області. До такого рішення може бути зрештою причетний український олігарх Сергій Курченко, який у 2014 році втік до Росії. Цю ситуацію в ексклюзивному коментарі телеканалу "Дом" пояснив голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко.

Він зазначив, що постачання газу не стосуються побутових споживачів. Населення продовжує отримувати газ за раніше озвученим тарифом 6,99 грн за кубометр.

Ситуація стосується наразі обласного комунального підприємства "Донецьктеплокомуненерго". За словами Павла Кириленка, до сьогодні "Донецьктеплокомуненерго" отримував газ від резервного постачальника — "Нафтогазу".

"Але зараз ми повинні перейти на ПрАТ "Донецькоблгаз", яке виконує функцію транспортувальника газу. І сьогодні, в цю ніч, стався цей перехід... І сьогодні "Донецьктеплокомуненерго" відключили від постачання газу", — розповів глава області телеканалу "Дом".

В опублікованій заяві "Донецькоблгазу" йдеться, що теплову компанію відключили від газу за борги на суму 1,5 млрд грн перед "Нафтогазом" і що постачання блакитного палива припинив саме "Нафтогаз". Зі свого боку сьогодні "Нафтогаз" офіційно заявив, що "заявок про відключення постачання компанія жодного разу не надсилала". Крім того "Нафтогаз" вимагає від "Донецькоблгазу" забезпечити постачання газу обласному підприємству.

"Група "Нафтогаз" закликає ПрАТ "Донецькоблгаз" припинити порушення "Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води громадянам", скористатися досвідом інших регіонів та відновити постачання газу ОКП "Донецьктеплокомуненерго" та, відповідно, подання тепла споживачам", — йдеться в повідомленні "Нафтогазу".

Читайте також: Відновити постачання тепла на Донеччину закликав "Нафтогаз"

Павло Кириленко зазначає, що в цій ситуації дві складові — бюрократична і політична.

Бюрократична полягає в тому, що поки неможливо укласти договір розстрочки з оплати боргу. Така норма застосовується по всій Україні, але зараз її неможливо реалізувати у Донецькій та Луганській областях.

"Так, заборгованість є. Але Донецьку та Луганську області не можна порівнювати з іншими областями. Наприклад, Донецька облдержадміністрація, яка наглядає за "Донецьктеплокомуненерго", не може скласти договір розстрочки, тому що ми зараз — військово-цивільна адміністрація. І це заборонено законом. Зараз ми опрацьовуємо цей регуляторний акт, щоб питання з підписанням договору розстрочки з'ясували... Для розв'язання цього питання ми готуємо лист і нормативні документи для НКРЕКУ (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, — ред.), в яких "Нафтогаз" бере на себе гарантійні зобов'язання перед "Донецькоблгазом" для включення газу "Донецьктеплокомуненерго" та включення котелень", — сказав Кириленко.

Політичний аспект проблеми, на думку глави ДонОДА, пов'язаний з бенефіціарами ПрАТ "Донецоблгаз".

"Його бенефіціарами називають різних людей. Зокрема звучить прізвище і пана Курченка як кінцевого бенефіціара цього підприємства", — зазначив Кириленко.

Проблему переходу постачання газу від "Нафтогазу" до "Донецькоблгазу" він обговорював з усіма сторонами. Керівництво "Донецькоблгазу" спочатку пішло назустріч і підтвердило готовність почекати з відключенням, поки не розв'яжуть питання з договором розстрочки.

"Я попередньо провів перемовини, що це питання припиняємо, що я обговорюю його в уряді, саме для цього вчора вилетів до Києва. Мені кажуть — ок, добре. І тут же вночі відключають постачання газу. Тобто я отримав позитивну відповідь від керівника "Донецькоблгаза", а сьогодні вранці почалися відключення котелень. І це все відбувається у вихідний день, попереду ще два вихідних. У нас на Донеччині почалося похолодання. На вихідних люди всі перебувають у своїх будинках, і тут починаються проблеми з опаленням", — пояснює Кириленко політичний аспект проблеми.

Зараз глава ДонОДА перебуває у Києві, намагаючись розв'язувати питання з відновленням подачі газу "Донецьктеплокомуненерго" на урядовому рівні.

Повну версію інтерв'ю з Павлом Кириленком дивіться у програмі "На самом деле: Донбасс" в ефірі телеканалу "Дом" у вівторок, 9 березня, о 20:10.

Прямий ефір