Із заводу — в культурний центр: історія харківської "Механіки" (ВІДЕО)

Арт-завод "Механика". Фото: tripadvisor.com

У Харкові вже п'ять років працює артзавод "Механіка" — це найбільший на сході України креативний простір. За цей час на його майданчиках виступили десятки українських і зарубіжних виконавців. Про це йдеться в сюжеті телеканалу "Дом".

Починалася історія артпростору з покинутого цеху паровозобудівного заводу. Довгий час ця територія була порожня, поки харків'янин Сергій Пілюгін не захотів створити креативний простір у місті. Під час пошуків він отримав сотні відмов, але потім згадав про завод, де працювали його батьки.

"Я народився буквально за стінами заводу, виріс тут, жив усе своє життя. Шукав завод, нічого не знайшов, опустив руки, а потім згадав, що є величезний завод Малишева. Почав дізнаватися, що з ним відбувається. Дізнався, що частина території, на якій ми перебуваємо, — це прапрадід заводу, йому 125 років, ми в вересні будемо святкувати річницю", — розповів директор артзаводу "Механіка. Інша Земля" Сергій Пілюгін.

Протягом року на заводі робили ремонт. Потім знайшли інвесторів. Цех №170 очистили від сміття, перевірили конструкції на аварійність і зробили мінімальний ремонт. Багато елементів конструкцій полагодили: деякі залишили як декор, а деякі досі працюють.

Територія артзаводу "Механіка" — це майже 50 тис. кв. м. Він складається з трьох залів, в яких одночасно можуть розміститися до 20 тис. осіб. Якщо заходів немає, то вхід на завод вільний. А для дітей проводять екскурсії адміністратори.

Перший концерт тут провели 1 жовтня 2016 року. Він був пробним, артистів запросили з Києва.

"Тут перший досвід — хрещення вогнем. І сльози, звичайно, були, і нерви, і все. Волонтери допомагали, було дуже насичено. Звісно, щось було не готове, щось не встигали, але для глядача все пройшло ідеально!" — розповіла директорка з розвитку і PR артзаводу "Механіка. Інша Земля" Юлія Ліпакова.

Зараз графік концертів у харківській "Механіці" розписаний на рік вперед. Колишнє підприємство стало не тільки улюбленим місцем для вечірок та концертів, а й для орендарів. Приміщення під офіси та коворкінг тут освоюють пів сотні резидентів. Працівники артпростору говорять, що мають намір розширюватися й облаштовувати занедбані приміщення по сусідству. У планах — створення хостелу, футбольного та баскетбольного майданчиків.

Читайте також: Вінниця — для велосипедистів: як городяни та чиновники пересіли на двоколісний транспорт (ВІДЕО)

Раніше повідомлялося, що відразу кілька нових пішохідних бульварів за останні декілька років з'явилися у Дніпрі. Так у великому місті створюють комфортні простори для сучасного життя.

Прямий ефір