Історія власниці першої в Україні поліцейської собаки емоційної підтримки

Катерина Бєляєва. Скриншот: kanaldim.tv

Катерина Бєляєва — лейтенант поліції Київщини, кінологиня, власниця шести собак. Усі вони крім служби займаються каністерапією. Зокрема, реабілітацією військових, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Катерина Біляєва — лейтенантка поліції Київщини, кінологиня, власниця шести собак. Першого чотирилапого вона врятувала ще у підлітковому віці, коли їй було 14 років. Відтоді й почалася безмежна любов до собак.

"Казала всім, що знайшла собаку, відбила від хуліганів. Мені дозволили її лишити. Ця дівчинка прожила з нами 12 років. Коли вона пішла, то мені було дуже важко. Я пішла до притулку "Сіріус" й взяла там собі маленьку собачку", — пригадує лейтенант поліції, кінологиня Катерина Бєляєва.

Тоді Катерина ще працювала журналісткою, а у вільний від роботи час волонтерила у притулку. Саме там вона зустріла собаку, яка повністю змінила її життя. Кліпса — так звати собаку, боялася людей. Соціалізувати пса довелося самотужки.

"Від нас відмовилися кілька кінологів. Мене це не влаштовувало. Я вирішила будь-що соціалізувати Кліпсу. Зрештою вчитися на кінолога", — зізнається Катерина Бєляєва.

Так, журналістка, кандидата юридичних наук змінила своє життя і повністю присвятила себе кінології. Кліпса, від якої відмовились кінологи, стала чемпіонкою України з аджиліті та слідової роботи.

У 2019 році Катерина вступила на службу в поліцію. Першою собакою, з якою кінологи ні розпочала роботу, стала бельгійська вівчарка Ванда. Це службова собака, яка розшукує людей за запахом. Згодом Ванда стала собакою емоційної підтримки, працювала з дітьми та ветеранами АТО.

Пізніше з'явився ще один службовий пес, на ім'я Бентлі. З ним Катерина займається пошуком вибухових речовин та зброї. Він став четвертим у кінологині. За місяць до повного масштабного вторгнення у кінологині з'явилася ще одна улюблениця — Поля. Кінологи забрали її з вулиці й виявилося, що у собаки зламаний хребет. За лікування і виховання тварини взялася Катерина.

Коли розпочалася велика війна, жінка зі своїми службовими собаками працювала на Київщині, розшукували вибухівку, зброю та навіть зловили кількох диверсантів. Поля після складних операцій не могла залишатися наодинці, тож Катерині довелося брати її на службу.

Коли на Київщині ситуація трохи стабілізувалася, а Поля повністю одужала, Катерина збагнула, що зараз оборонці потребують емоційної підтримки. Спершу їздила до захисників тільки з Вандою, яка вже має досвід роботи в каністерапії, а потім до роботи долучила Полю.

Так Поля стала першою в Україні поліцейською собакою емоційної підтримки, а до каністерапії долучився ще й Бентлі. Тепер вони всі разом підтримують воїнів у шпиталях та реабілітаційних центрах.

Зараз Катерина Бєляєва паралельно з роботою навчається на психолога, щоб кожне заняття приносило воїнам ще більше користі. Планує повністю присвятити себе розвитку каністерапії в Україні.

Також цікаво: У Нацполіції служить єдина в Україні собака емоційної підтримки: як виглядає вона та її "побратими"

Прямий ефір