Історія подружжя з Мелітополя, яке відновило бізнес у Хмельницькому

Сім'я Онищенків. Скриншот: kanaldim.tv

Подружжя Онищенків з двома дітьми провели місяць в окупації у Мелітополі. Їм дивом вдалося виїхати. Родина зупинилася у Хмельницькому. У рідному Мелітополі подружжя мало крамницю з виготовлення індивідуальних товарів з гравіюванням. За сприяння держави подружжю вдалося відновити свій бізнес у новому місті. Деталі — у "Ранку Вдома".

Подружжя Онищенків з двома дітьми провели місяць в окупації. З рідного Мелітополя дивом вдалося виїхати. Кілька днів "пекельної дороги" й родина дісталася Запоріжжя.

"Саме страшне було ночувати на заправці. Коли поряд щось вибухало, в жилах холонула кров. Зі мною була сестра з дитиною, чоловік, усім нам було дуже важко", — пригадала власниця крамниці "Бетховен" Юлія Онищенко.

В Мелітополі подружжя мало власну справу — невеличку крамницю з виготовлення індивідуальних товарів з гравіюванням. Шість років вони розвивали сімейний бізнес і досягли значних успіхів.

"Ми робили гравіювання на металі, на склі, на дереві, на шкірі. Мали різні верстати. Виготовляли й браслети, і брелоки, і армійські жетони", — пояснила Юлія Онищенко.

Коли місто потрапило в окупацію, спокійно жити і працювати було неможливо. Зібравши найнеобхідніші речі та прихопивши з майстерні один верстат з трьох, сім'я виїхала в Хмельницький.

"Всі наші родичі в Мелітополі. У Хмельницький ми їхали з кумами, бо в них тут рідня. Вони нас прихистили поки ми шукали житло. Нас тут добре зустріли та допомогли", — зізналася Юлія Онищенко. 

Родина Онищенків відновила свій бізнес на новому місці. Спершу працювали вдома на тому верстаті, який вдалося вивезти з Мелітополя. Потім орендували приміщення та повернулися до роботи.

Завдячуючи державним програмам, які допомагають малому бізнесу, в майстерню вдалося придбати декілька нових верстатів та найняти трьох працівників. Обсяг виробництва збільшився і родині вдалося стати на ноги.

Зараз вони гравіюють переважно військову продукцію. Це армійські жетони, металеві чашки, металевий посуд. Також виготовляють багато сувенірної продукції браслети, блокноти та ручки. Також співпрацюють з волонтерами, щоб підтримувати Збройні сили України. Зокрема, роблять гравіювання на гільзах, які потім продають на аукціонах.

"Гільзи нам надсилають для гравіювання. Їх віддають за донати. Є у нас гільзи з-під Запоріжжя. Нам часто надсилали подібні речі, щоб вигравіювати на них певний меседж", — резюмувала Юлія Онищенко.

Підприємці з Мелітополя допомагають армії, прагнуть відновити ті обсяги виробництва, які були до повномасштабного вторгнення, планують вийти на міжнародний ринок. Втім, найбільша мрія родини — повернутися додому.

Читайте також: Кава з ароматом перемоги: відновлення виробництва у Гостомелі

Прямий ефір