Позов Нідерландів та України проти РФ розглянуть у ЄСПЛ, — заступник глави МЗС Єнін ексклюзивно для каналу "Дом"

Евгений Енин. Фото: rbc.ua

Справа збитого в небі над Донбасом літака рейсу МН17 сьогодні розглядається як мінімум у трьох площинах.

Про нові подробиці розслідування гучної авіакатастрофи в ексклюзивному інтерв'ю каналу "Дом" у програмі "Право на право" розповів заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін.

Авіалайнер, який виконував рейс із Амстердама в Куала-Лумпур, як відомо, збили над непідконтрольною Києву частиною Донбасу 17 липня 2014 року.

Зазначимо, що міжнародна слідча група дійшла висновку, що літак збили з установки "Бук", яка належить 53-й зенітно-ракетній бригаді ППО Збройних сил Росії.

"Питання "Боїнга" розглядається як мінімум у трьох площинах. Перша — це, звичайно ж, кримінальний процес, який за згодою всіх постраждалих держав триває у нідерландській кримінальній юрисдикції", — розповів Єнін.

Другий процес, за його словами, — це справа, яку веде Україна в Міжнародному суді ООН проти Росії в межах конвенції про недопущення фінансування тероризму.

"Втретє ми чуємо про питання "Боїнга" в межах позову Нідерландів та України проти Російської Федерації, який найближчим часом почнуть розглядати в ЄСПЛ, — зазначив дипломат. — Таким чином ми максимально звужуємо кільце навколо російського військово-політичного керівництва, залучаючи не лише окремих фізичних осіб, причетних до скоєння цього особливо тяжкого злочину, а й країни як такої".

Читайте також: Росія не виконуватиме вирок у справі МН17, — головний редактор The Insider

Чого очікувати від розслідування звичайним громадянам на тимчасово непідконтрольних територіях — заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін розповість у найближчих випусках програми "Право на право" на телеканалі "Дом".

Прямий ефір