Грає в баскетбол після втрати ніг — історія воїна ЗСУ

Олександр Толоченко. Скріншот: www.kanaldim.tv

Боєць штурмового батальйону "Айдар" Олександра Толоченка родом з села на Житомирщині. У 2022-му його батько та старший брат пішли воювати. 21-річному Сашкові тоді відмовили всі районні ТЦК, бо у нього не було досвіду. Олександру було соромно відсиджуватися у сільській теробороні, тож 2023-му він, попри вмовляння батьків, підписав контракт з батальйоном "Айдар". Історія захисника дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

Олександр Толоченко став на захист країни добровільно. Під час одного зі штурмів отримав важке поранення. Наскочив на міну. Дивом вижив. Під вогнем з поля бою штурмовика вивезли побратими. Каже, тоді дуже хотілося побачити рідних, адже розумів, що може померти. Коли прийшов до тями, подякував Богові та лікарям, що взагалі прокинувся.

Захисник перебував у комі 8 днів. Далі були шпиталі у Дніпрі та Києві. Багато складних операцій та протезування. Наразі воїн проходить реабілітацію та вчиться ходити на нових протезах.

"Перш за все, незвично те, що я рік пересувався на кріслі колісному, а тут став на протез. Мені хотілося йти, але був дискомфорт, мінімальний біль. Перші дні, коли ставав на протези, ходив через біль. Потім знову сів у крісло колісне, треба тренуватися", — зізнався військовослужбовець ЗСУ Олександр Толоченко.

Нині Олександр під наглядом фізичного терапевта на спеціальному тренажері намагається ходити по годині на день. Поступово час тренування збільшуватиметься.

"Думаю, що нарешті виходжу. Маю дві мрії. Хочу, щоб закінчилась війна. Друга мрія — навчитися ходити", — зізнався Олександр Толоченко.

Після відновлення герой буде допомагати пораненим побратимам. Працюватиме в реабілітаційному центрі менеджером з логістики.

"Я заодно буду мотивувати їх до активного спорту, до силового спорту, бо це допомагає", — резюмував військовий.

Нестримні емоції, захоплення грою у баскетбол й бажання перемагати — те, що зараз мотивує Олександра. Він радить пораненим воїнам не занепадати духом, постійно вдосконалюватися і знайти справу до душі. Це допоможе відновитися та покращити якість життя.

Читайте також: Це спринт, тож кожен має пройти військову та медичну підготовку, — госпітальєр Руслан "Рама"

Медіа-партнери
Прямий ефір