Французькі, британські та німецькі танки прибули в Україну. Що про них кажуть експерти

Танки. Скриншот: kanaldim.tv

Західні танки вже в Україні! Українські танкісти успішно завершили навчання у Великій Британії, а техніку, яка прибула в Україну тестував сам міністр оборони Олексій Рєзніков. Як бійці ЗСУ працюватимуть з технікою НАТО та що їм може протиставити Росія, дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

https://www.youtube.com/watch?v=iP35kdfVbyg&ab_channel=%D0%A0%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%BA%D0%92%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%B0

Танків не буває багато, кажуть експерти. На броню від партнерів чекали кілька місяців.

"Якби ми отримали такі танки на два місяці раніше, то не готові були б їх експлуатувати. Танкісти не були підготовлені, не було налагоджених логістичних ланцюжків", — пояснив експерт із бронетанкової техніки Микола Саламаха.

На кадрах документального фільму Міністерства оборони Великої Британії, знятого про навчання наших воїнів, видно, як екіпажі готували для роботи на Challenger 2. Це найновіша модель танка НАТО, яка стріляє влучніше за російські машини — до восьми кілометрів.  Сталь британців у рази міцніша за аналоги РФ. Це унікальний сплав, "рецепт" якого й досі під грифом секретно. Крім того, Challenger 2 здатні витримати пряме влучання.

Під час навчання українські танкісти частіше за критику чули схвальні відгуки. Навчання тривало кілька тижнів, хоча мало б — декілька місяців. Західні танки українці "обкатали" швидше, ніж очікувалося. Окрім навчання був і обмін бойовим досвідом. Тут є що розповісти вже українським воїнам.

"Там не було жодного дерева, жодного пагорба, за яким би можна було сховатися. Ми спробували відпрацювати якомога швидше, але їхній танк влучив у наш. Осколок снаряда, поцілив мені у голову. Лікар сказав, що мені пощастило. Міліметр вліво чи вправо, я б загинув", — розповів британцям під час навчання український воїн.

Комфортні та легкі французькі AMX-10 та легендарні американські Abrams теж в Україні. Та найбільше танків надала Німеччина. Зокрема, Leopard-2. Це передові танки Європейського Союзу та НАТО.

"Він досить маневровий. Потужність двигуна півтори тисячі кінських сил. Саме його концепція дозволяє цій машині бути мобільною під час виконання бойових задач", — розповідає про Leopard-2 військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко.

Країни віддають більше танків, ніж обіцяли. Німеччина, приміром, замість 14 броньованих передала 18. Попереду ще постачання з Іспанії та інших країн ЄС. Головна перевага німецьких машин — обслуговування.

"Ремонтувати Leopard-2 можна буде, наприклад, в Польщі або в Німеччині. До того ж коли ти здаєш цей танк на ремонт ти з більшою ймовірністю швидше отримуєш техніку на заміну. Тобто агрегат зняли, інший поставили, машина пішла далі виконувати свої функції", — пояснюють експерти.

Єдина потенційна проблема, за словами фахівців, це американські газотурбінні танки. Їхні двигуни працюють не на класичному дизпаливі.

"Газова турбіна вимагає чистого повітря та якісних мастильних матеріалів. В першу чергу це стосується танків Abrams, хоча їх експлуатували в різних кліматичних умовах", — резюмував Микола Саламаха.

Чи призвичаяться вони до нашого клімату дізнаємось під час контрнаступу.

Також цікаво: Неймовірна підтримка: як світ допомагає Україні

Прямий ефір