Експерти розповіли про користь меду та апітерапії

Мед. Скриншот: kanaldom.tv

Пасічникування та апітерапії людство займається тисячоліттями. Ще стародавні греки знали про цілющі властивості продуктів бджільництва та використовували їх для підтримки фізичного та ментального здоров'я. Як цими благами користуються у сучасному світі, у "Ранку Вдома" розповіли експерти. 

Мед містить сотні різних компонентів вуглеводи, азотисті сполуки, воду, невелику кількість жирів та білка, а також органічні кислоти та ферменти. 

"Один із ферментів, який називається глюкооксидант, надає меду антибактеріальну активність. Тому мед має антибактеріальні, протигрибкові властивості. Мед дуже допомагає при проблемах з вірусними захворюваннями, при запаленнях в ротовій порожнині. Це вже є доведеною доказовою базою", — пояснила експертка з питань апітерапії та здорового життя Світлана Волинець. 

Дехто вважає, що мед не варто вживати тим, хто бажає схуднути або страждає на цукровий діабет, адже продукт має високий глікемічний індекс та калорійність. Фахівці натомість зауважують все залежить від того, з яким продуктом порівнювати і як споживати мед. 

"Добова доза використання меду — це дві-три столових ложки для відносно здорової людини. Якщо людина хворіє на цукровий діабет, вона може споживати мед в медових композиціях. Там добова доза — це одна-дві чайних ложки меду", — провадить експертка. 

Насправді протипоказань до вживання меду не багато. Це особиста непереносність продукту та алергія на пилок алергенних рослин. Також небажано давати мед дітям до одного року. Це підтверджують міжнародні дослідження. Якщо протипоказань немає, то натуральний замінник цукру принесе лише користь. 

У світі існує понад 300 сортів меду, які відрізняються за кольором, запахом та смаком. Це залежить від того, з яких рослин зібрано нектар. Усі сорти меду поділяють на монофлорні та поліфлорні. 

"Моно — це мед, який у складі має основний інгредієнт. Наприклад, липовий мед. Поліфлорний — це той в якому є декілька інгредієнтів. Це лісовий мед, наприклад. Вони будуть мати різні властивості, залежно від того основного інгредієнта, з якого складається мед. Є ще третя категорія медів — це медові композиції", — додає Світлана Волинець. 

Мед називають еліксиром життя. Він покращує обмін речовин, виводить токсини та стимулює ріст здорових тканин, а також позитивно впливає на мікрофлору кишківника, оскільки є ефективним пробіотиком. Звісно, ці властивості має лише якісний натуральний продукт.

Для того, щоб отримати максимум користі для здоров'я, купуйте мед у перевірених пасічників чи організацій. Споживайте його в помірній кількості та зберігайте у прохолодному місці, подалі від сонячних променів. Тоді мед не втратить цілющих властивостей й стане надійним помічником вашому організму. 

Читайте також: Що їсти, щоб знизити тривожність — поради експертів

Прямий ефір