Економіка Донбасу: навесні на екрани України вийде документальний серіал "Ціна конфлікту"

Кадр з фільму "Ціна конфлікту". Фото: Facebook / The Price of Conflict

У грудні 2021 року команда документального серіалу "Ціна конфлікту" завершує монтаж пілотної серії, присвяченої незаконному видобутку вугілля на окупованій частині Донбасу. Інформаційним партнером фільму виступив телеканал "Дом".

"На восьмому році війни на сході України вже очевидно, що якщо реінтеграція окупованих територій ще зберігає сенс, то він лежить переважно в економічній площині. Тому що скільки-небудь загального концептуального, політичного, соціального, міжнаціонального і навіть релігійного дискурсу між окремими районами Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) та рештою України майже не залишилося", — зазначають автори документального серіалу.

Зйомки фільму "Ціна конфлікту". Фото: Facebook / The Price of Conflict

Саме економічним аспектам функціонування окупованої частини Донбасу присвячено проєкт "Ціна конфлікту". Він сформований через призму вивчення ситуації на конкретних українських підприємствах та мономістах, які раніше працювали з територіями Донецької та Луганської областей, що зараз перебувають за лінією дотику. Також представлені інтерв'ю з власниками, керівниками та просто працівниками підприємств, які залишилися в окупованій частині регіону.

Зйомки фільму "Ціна конфлікту". Фото: Facebook / The Price of Conflict

Творча група "Ціни конфлікту" відвідала Донбас, де було здійснено натурні зйомки та інтерв'ю з очевидцями подій. Паралельно завершено зйомку інтерв'ю з провідними експертами України та закордоння. Так, у першій серії "Ціни конфлікту" відбито оцінки Кароліни Баца-Поґожельської, Олексія Куща, Муси Магомедова, Валерія Кравченка, Ігора Тишкевича, Дениса Казанського та Сергія Гармаша, також свої коментарі представлять Петро Кравець, Геннадій Рябцев, Микола Волинко та Вольга Шейко.

Зйомки фільму "Ціна конфлікту". Фото: Facebook / The Price of Conflict

Серіал складається із 4 серій по 42 хвилини. Кожна з частин "Ціни конфлікту" розповідає про ситуацію в одній із ключових галузей економіки Донбасу. До війни частку галузей, яким присвячені перші три серії проєкту (видобуток вугілля, чорна металургія і хімічна промисловість), припадало понад 70% промислового виробництва регіону та майже 90% експорту. Щодо теми четвертої серії — креативної індустрії, то з нею сьогодні пов'язані головні надії на переосмислення промислового потенціалу регіону в разі реінтеграції ОРДЛО.

Зйомки фільму "Ціна конфлікту". Фото: Facebook / The Price of Conflict

Виробництвом серіалу займається продюсерський центр UP UA Studio. Продюсерка проєкту — Поліна Герман, режисер — Володимир Сідько, сценарист та автор ідеї — Олег Богатов, оператор — Олександр Навроцький, координаторка проєкту — Карина Хвостенко, медіакоординаторка — Софія Богатова.

Команда фільму "Ціна конфлікту". Фото: Facebook / The Price of Conflict

Проєкт увійшов до числа переможців конкурсу проєктів соціально значущого контенту про єдину та різноманітну Україну PITCH UA 3, що відбувся у 2021 році за підтримки проєкту Transformation Communications Activity (TCA), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), організатор — Media Resources Management (MRM).

Прямий ефір