Дві пари юних танцюристів представили Україну на Міжнародному турнірі з бальних танців в Англії

Українські танцівники. Скриншот: kanaldim.tv

Дві команди з танцювальної студії Special1 взяли участь у Міжнародному турнірі з бальних танців The Open World, який відбувся в Англії. Дітей готували до турніру заздалегідь, тренування тривали від 4 до 8 годин на день. Команди з різних країн підтримували Україну. Подробиці дізнавайтеся у "Ранку Вдома".

Дві команди з танцювальної студії Special One взяли участь у міжнародному турнірі The Open World, який відбувся в Англії у місті Блекпул. Степан та Софія розповідають, що на початку свого виступу хвилювалися, але підтримка одноклубників покращила настрій.

"Спочатку є такі переживання, а вже потім розслабленість та кайф. Нас підтримували тренери з інших клубів. Перший день, коли ми танцювали латино, було страшно. Але коли я вийшла на паркет, я не відчувала крім кайфу нічого, не страху нічого", — зізналася учасниця турніру Софія Погрібна.

Кирило та Анастасія на паркеті виконали кілька програм. Танцювали вальс, пасодобль. У парі вони понад пів року.

"Ми попали в фінал по одному танцю — по вальсу. Мені сподобався, закінчилось нагородження, і нас привітали. Коли я зайшов в зал, це просто дуже красиво. Я завжди мріяв побувати в такому прекрасному залі. Тепер моя мрія здійснилася", — зізнався учасник турніру Кирило Ткаченко.

Дітей до турніру готували заздалегідь. Тренер з латиноамериканської програми Владислав Пономаренко, Сергій Вахрушев – тренер з європейської програми. Часу було обмаль, а програма нова, тож працювали дуже багато.

"Раз на тиждень дітей забирали, якщо чесно кажучи, зі школи, щоб в нас було трохи більше часу на підготовку. Але це дало свої результати, бо діти за короткий проміжок часу зробили дуже багато і досягли дуже високих результатів, як для них. Тренувалися від 4 до 8 годин на день. Ми в кожній дитині намагаємось розвинути особистість. Ми намагаємось наших дітей навчити думати, аналізувати робити вже з самого маленького віку", — зізнався тренер з латиноамериканської програми Владислав Пономаренко.

Через воєнний стан тренери не змогли поїхати на турнір, але подумки були разом з вихованцями. На змаганнях з дітьми була Вікторія Кметик. Вона тренерка та психологиня.

"Всі підтримують дуже один одного. Виходить наш спортсмен з іншого клубу, він займає перше місце, він обходить російський пар, ми його обов'язково підтримуємо. Щось у нас трапляється, якісь технічні нюанси, інші клуби підходять, підтримують. Відчувалася підтримка", — пояснила тренерка, писхологиня-коучиня Вікторія Кметик.

Вікторія розповідає, що в міжнародному турнірі брали участь представники Америки, Китаю та країн Європи. Кожен конкурсант показував свою майстерність. Тренерка впевнена, що попри повномасштабну війну, українці мають виїжджати за кордон.

"Меседж, який ми несемо, що Україна жива, що вона розвивається, що вона зберігає цю енергію життя, енергію дитинства. Ми, попри все, маємо якісний спорт, ми, попри все, маємо якісні танці, і ми показуємо, чого ми варті", — резюмувала Вікторія Кметик.

Змагання вже позаду. Діти відпочинуть та продовжать опановувати красу бальних танців.

Читайте також: У Національній бібліотеці України для дітей відкрилась виставка "Еволюція покоління: відвертість та перспектива"

Прямий ефір