Дістався до Антарктиди на протезі й планує підкорити Говерлу — історія 26-річного захисника

Олег Сливар. Фото: facebook.com/olga.rudneva

Олегу Сливарю — 26 років. Він ветеран російсько-української війни. На фронті втратив ногу та пережив клінічну смерть. На протезі він дістався до Антарктиди, брав участь в Іграх нескорених, підкорив сцену та мріє про стрибок з парашутом та підкорення Говерли. Історію захисника дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

Це Олег Сливар. Йому 26 років і він ветеран російсько-української війни. На фронті втратив ногу, пережив клінічну смерть. Та це не завадило йому підкорити Антарктиду.

"Щоб добратися до самої Антарктиди, потрібно пропливти протоку Дрейка. Це найбільш небезпечна протока. Не всім вдається пройти її, бо там великі хвилі, дуже сильний вітер. Ми три доби йшли на яхті під кутом 45 градусів, це складно. Уявіть собі, що люди на своїх двох ногах, не можуть встояти, а я на протезі зміг", — пригадує ветеран Олег Сливар.

Олег родом з Дрогобича, що на Львівщині. Чоловік — кадровий військовий, гранатометник. На початку повномасштабної війни служив у тиловій частині. Стежив за безпекою у місті. Та цього було замало. Захиснику він почав шукати способи поїхати безпосередньо на передову ще у 2019 році Олег Сливар виконував бойові завдання в зоні ООС.

"Я не вагаючись перевівся в бойову частину міста Слов'янськ, у Національну гвардію. З кінця літа почав виконувати бойові завдання за призначенням", — провадить ветеран.  

Олег брав участь у звільненні Лиману, воював на Горлівському напрямку. У листопаді 2022 року у важких боях на КПП "Майорськ" захисник отримав численні осколкові поранення. Тоді він разом з побратимами потрапив під сильний мінометний обстріл. Евакуація була неможливою. Коли терпіти біль стало несила, взяв собі дозу знеболювального після чого декілька годин чекав на порятунок.

Під час евакуації Олегу вкололи другу дозу знеболювального, а згодом у стабпункті він отримав дозу морфію. Наслідок — зупинка серця. Чоловік вижив завдяки наполегливості лікарів, адже за протоколом масаж серця роблять впродовж десяти хвилин. Якщо реакції немає, людині констатують смерть. Два дні боєць був у комі. Прокинувся вже у Дніпрі та побачив, що немає однієї ноги. Після цього йому не хотілося жити.

Впоратися з депресією Олегу Сливару допомогли приклади інших ветеранів. Він побачив у інтернеті відео, як хлопці без кінцівок займаються спортом та реалізують свої мрії. Згодом сам став прикладом для інших поранених бійців.

"Я почав шукати собі протез, вивчав все, що пов'язано з цим.  Коли взув пару взуття, як заново народився", — каже Олег Сливар.

Зараз Олег активно подорожує, бере участь в Іграх нескорених. З дитинства хлопець займався народними танцями. Усі були шоковані, коли Олег Сливар вийшов на сцену на протезі.

"Я задоволений. Надалі ми також будемо пробувати танцювати інші постановки. Будемо відштовхуватися від того, що я зможу зробити. Я дуже хочу станцювати гопак", — резюмував ветеран Олег Сливар.  

Нещодавно ветеран взяв участь у відкритті реабілітаційного центру у Львівській області. Хлопець на протезі спустився по стіні з третього поверху будівлі.

Нині Олег Сливар планує підкорити Говерлу та стрибнути з парашутом. Своїм прикладом ветеран прагне довести, що у світі немає нічого неможливого. І як колись, його надихнули. Він прагне надихнути інших поранених захисників продовжувати жити та реалізовувати свої мрії.

Також цікаво: Український захисник після протезування та реабілітації мандрує Антарктикою 

Прямий ефір