Давні українські символи на емблемах міст та на кахлях —  унікальні роботи ілюстраторки із Сум

Катерина Степаніщева та її роботи. Скриншот: kanaldim.tv

Ілюстраторка Катерина Степаніщева у своїх роботах використовує давні українські символи. Колірна гама — традиційна для української вишивки — червоно-чорна. Таким чином художниця розповідає про українську культуру та популяризує її. Вона запустила серію робіт "Талісмани України", в якій розробила емблеми українських міст, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Окремі літери та слова зливаються у суцільний орнамент. Це вид старовинного декоративного письма, який називається в'язь. Ним Катерина Степаніщева прикрасила ілюстрацію "Золотих воріт".

"В'язь — це наша українська писемність. Вона дуже красива та виразна. Її легко впізнати. Вона з паличок складається. Ще там використовуються лігатури. Наприклад, коли одна літера входить в іншу літеру, тобто вони взаємодіють", — розповідає ілюстраторка Катерина Степаніщева.

Катя родом із Сум. Понад 15 років професійно займається ілюстрацією. У своїх роботах використовує давні українські символи. Колірна гама традиційна для української вишивки — червоно-чорна. У такий спосіб художниця розповідає про українську культуру та її популяризує.

"Я вивчала, досить активно, в бібліотеках та музейних колекціях український стрій. Почала детально досліджувати вишивку, ткацтво. Після цього мене зачепило це питання. В принципі періодично воно якесь там виявлялося у творчості. Після повномасштабного вторгнення хотілося глибше познайомитися з українською культурою", — додає ілюстраторка.

Так, Катя запустила серію "Талісмани України", в якій розробила емблеми українських міст. Оберіг для рідних Сум художниця зобразила за мотивами кролевецьких рушників. У XVIII столітті вони були одним з компонентів весільного строю нареченої у цьому регіоні.

"Символ Донецька — це Божа рука, як символ, оберіг. Тут я використала елемент писанкарства. Ця Божа рука тримає маленький шматочок вугілля. Це як символ Донецька", — пояснює Катерина Степаніщева.

Головним елементом ілюстрацій Каті є ромб. Свої роботи художниця публікує в соцмережах, де знайомить користувачів з українською культурою. Каже, що ромб з лініями та цяточками посередині — це символ родючої землі, з якої проростає зернятко.

У своїй творчості художниця також відображає події війни. Ілюстрації Каті прикрашають товари українських брендів. Одна із найцікавіших колаборації — це п'яльця у виконанні вишивальниці Оксани Мовчан. Також у соцмережі художниця запустила цікаву рубрику під назвою "Українські кахлі". Щонеділі вона публікує картинки української кераміки з передбаченнями.

"На цих українських кахлях я залишала різні символи. Люди вибирали символ. На другому малюнку було передбачення по кахлі, яка їм сподобалася", — резюмує ілюстраторка Катерина Степаніщева.

Ще одна з місій творчості Катерини — підтримати українців у найскрутніші часи та надихнути на продовження життя та боротьби. Адже тільки так можна здобути перемогу.

Також цікаво: Прикраси з голубиного посліду виготовляє мисткиня з Києва — підтримка притулків 

Прямий ефір