Чи може Україна протистояти російській тактичній авіації — роз'яснення експерта 

Російська тактична авіація. Скриншот: kanaldim.tv

Російські керовані авіабомби, яких окупанти скидають десятки за добу, після себе не залишають нічого. Найчастіше росіяни запускають їх з тактичної авіації. Вони наростили виробництво винищувачів ще задовго до повномасштабного вторгнення. Завдяки роботі ЗСУ кількість ворожих літаків постійно зменшується. Які наші перспективи та можливості, "Ранку Вдома" пояснив авіаексперт.

Росія свого часу активно розбудовувала авіапарк тактичної авіації. 

"Вона спромоглась побудувати велику кількість літаків СУ-34, Су-30 та СУ-35. Росія активно розбудовувала ці літаки, і вона мала будувати по 10-12 літаків на рік. Наприклад, загальна кількість Су-34 на початку масштабного вторгнення становив близько 140 одиниць. Це основний літак, яким вони скидають керовані авіабомби", — пояснив авіаексперт Анатолій Храпчинський. 

Щоправда, кількість літаків постійно зменшується, працюють сили оборони, завдано ударів по аеродромах у Морозовську та Ахтубінську. 

"Відбувається вибивання тактичної авіації, яка здійснює масовані обстріли саме внаслідок ударів КАБАми, або пускає авіаційні ракети малої та середньої дальності Х-59 та Х-69, — додає експерт з авіації. 

Тактична авіація росіян потерпає насамперед від дронів. Українські безпілотники здатні долати відстані до 1800 кілометрів. 

"Звичайний FPV-дрон перетворився на знаряддя вбивства, і він дедалі сильніше починає розбудовуватися технологічно. Це дозволяє працювати як самостійно, так і вночі, або за будь-яких погодних умов", — провадить Анатолій Храпчинський. 

Удар по аеродрому в Ахтубінську —  підтвердження цьому, адже за 800 кілометрів від кордону дронами уражено два бомбардувальники Су-57. Російська пропаганда називає їх найсучаснішими винищувачами п'ятого покоління. Щоправда, реальні показники цих бортів нижче, запевняють експерти. 

"Чотири плюс, мабуть. Індія свого часу відмовилась від цього контракту зазначивши, що це не літак п'ятого покоління. Двигуни цього літака не дозволяють бути йому малопомітним для засобів ППО", — каже експерт. 

Ще одна проблема — авіоніка. Тобто електроніка літаків. З цим росіянам складно, насамперед через санкції. Системи навігації, мікрочипи, материнські плати постачали з Заходу. 

"Близько 30 Су-35 знаходиться в Комсомольську на Амурі. На заводі. Це все ті літаки, які планувалось продати спочатку в Малайзію, потім в Індію. Іран включався. Їх навіть показували Кім Чен Ину", — додає фахівець.

Отримати авіоніку проблематично. Та головний виклик для окупантів — не продати літаки, а захистити їх. До тимчасово окупованого Криму приїхали нові установки ППО. 

"Посилюється система протиповітряної оборони. Це цілком очевидно. Елементи С-500 з'явилися. В принципі це буде дослідне застосування, але вони вже з'явилися там", — заявив начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов. 

Хоча перше чергування установки С-500 Збройні сили РФ планували тільки у 2025 році, виклики цієї війни змусили окупантів прискорюватися. Що відомо про російську С-500? 

"Росія вимушена була заявити, що у них є рішення щодо збиття, наприклад, американських ракет ATACMS. Звісно, вони почали казати, що у них є С-500, яка буде це робити. Якщо казати про систему С-500, про її характеристики та можливості, то ця система повністю копіює методологію і тактико-технічні характеристики американської протиракетної системи THAAD", — резюмував Анатолій Храпчинський.

За методичками російської пропаганди з американськими ракетами ATACMS повинна була впоратися попередня система С-400, але цілі вона пропускає.

Читайте також: Нестача боєприпасів на фронті: стало відомо, чи нарощує Україна виробництво

Медіа-партнери
Прямий ефір