Чотири армійські спортсмени здобули медалі Кубка України з фехтування

Фехтувальниці Кубка України. Фото: facebook.com/CSKA1992

Українська шпага — один із символів майстерності і перемоги. Вони підтримують упевнену шаблю Ольги Харлан та зброю усіх представників вітчизняного фехтування. Змінюються сезони, відбуваються змагання, які визначають чемпіонів та перспективи, але не змінюються найкращі риси особистості прекрасних жінок у масках. Про українських фехтувальниць розповідається у випуску програми "Коло спорту" на каналі "Дім".

Радість і сльози, якими відзначаються переможні миті, "золоті" виступи попри всі інтриги, примхи і заборони з боку Міжнародної федерації — українські фехтувальниці на шпагах пройшли передолімпійський сезон, який створив перспективи й умови шляху до Ігор у Парижі. 

"Сезон я охарактеризую як дуже важкий, тому що це був сезон боротьби не тільки з власними переживаннями, а ще й за право відстоювати позицію України на міжнародній арені. Ми пропустили два головних старти сезону — чемпіонат Європи і чемпіонат світу, саме в особистих. Це величезна втрата для олімпійських очків", — каже шпажистка збірної України Влада Харькова.

Чемпіонка Джоан Фейбі Бежура — одна з найяскравіших переможниць Європейських ігор-2023. Її "золото" — головний успіх шпажисток у сезоні. Сама фехтувальниця вважає, що вони закінчили не на поганому місці, але можна було й краще. На її думку, чогось не вистачило на командних змаганнях чемпіонату світу. Фехтувальниця сподівається, що вони ще зможуть реабілітуватися і отримати олімпійські ліцензії. Світовий рівень вимагає ретельної підготовки український шпажисток, яким допомагає зростати кожний бій великих турнірів.

Новий сезон у фехтуванні на шпагах відкрився Кубком України. Значна конкуренція підкреслила рівень цього київського турніру. Найкращий результат показала Джоан Фейбі Бежура. Вона стала переможницею Кубка, здолавши у фіналі Владу Харькову. Вже наступного дня, після командних змагань, на найвищу сходинку разом з партнерками зійшла і Влада Харькова. 

"Неймовірно усвідомлювати те, що ми проводимо в Україні змагання як на міжнародному рівні. По-друге, це якась ностальгія, бо зустрічаєш своїх друзів, тренерів", — каже Харькова.

Організація Кубка відбувалася за стандартами, що властиві континентальним та світовим подіям. Чотири спортсмени, представники ЦСК ЗСУ, що вибороли медалі:

  • "Золото": Фейбі Бежура та Роман Свічкар.
  • "Срібло": Влада Харькова. 
  • "Бронза": Інна Бровко.

Більше з "Кола спорту":

Прямий ефір