Чому жінки йдуть у військо: розмова з курсантками рекрутингового центру Drone Force

Курсантки рекрутингового центру. Скриншот: kanaldim.tv

В Україні зараз активно працює вже чотири десятки рекрутингових центрів. За останніми даними Міноборони, через них до ЗСУ приєднались понад 16 000 людей. З них дві 2 500 тисячі — жінки. На які посади йдуть українки в армію і чому взагалі наважуються на такий крок? Дізнаємося про це від двох військовослужбовиць, з якими познайомилися журналісти "Ранку Вдома".

Військовій з позивним "Прикол" — 32 роки. Раніше вона займалась стендапом, порятунком тварин і захоплювалася татуюванням. Усе це закінчилось, коли ворог вбив на фронті її найріднішу людину — батька.

"Ці мудаки вбили спочатку мого батька, потім почали вбивати моїх друзів, і все у мені місце дома не залишилось. Мій батько загинув під Бахмутом торік. Прийшов деякий час після його смерті, і я вирішила, що моє життя має повернутися повністю з ніг на голову і не жалкую", — зізнається курсантка проєкту рекрутингу та підготовки Drone Force з позивним "Прикол".

Військова виховує десятирічну дитину, яка намагається підтримувати Збройні Сили України.

"Після смерті діда вона пішла збирати гроші на ЗСУ. Причому нічого мені не сказала. Вона така зранку прокидається на літні канікули. Вона попросила коробку, аби в неї збирати гроші й кудись пішла. за дві години вона зібрала 480 гривень. Приходжу в кав'ярню, де вона сидить, а вона ліпить звірят з пластиліну та продає за донат на ЗСУ", — додає жінка.

Аби потрапити до сил оборони, жінка звернулася до рекрутингового центру Drone Force.

"В штурмовики мене не взяли, натомість обрали інший напрямок. Я стала операторкою дронів. Здобуду фах та буду літати. Як ні, то буду штурмувати", — додає курсантка Drone Force з позивним "Прикол".

Захищати країну вирішила 19-річна з позивним "Директор", адже полюбляє командувати. Вона з Харківщини, де постійно літають російські безпілотники та ракети.

"Мене обурює те, що вбивають людей і те, що чоловіки тікають з країни. Може, чоловіки подивляться, що воюють вже діти й теж підуть. Я сама з Харківської області. Нас кожен день закидали "кабами". Відчуття не дуже приємні, м'яко кажучи. Тому я тут", — розповідає курсантка Drone Force з позивним "Директор".

Військовослужбовиця зізнається, що батьки не одразу схвалили її рішення, але згодом прийняли та підтримали.

"Я принесла мамі вже висновок з ВЛК. Вона звісно плакала, але змирилася. Я з дитинства хотіла піти в армію. Після 9 класу мене не взяли в кадетський корпус. Сказали, що не підходжу. Тепер іду в армію", — продовжує дівчина.

Навчання триватиме понад два місяці, каже військова, а потім свої знання вона використовуватиме на фронті.

"Я йду оператором на крило Акула. Цей дрон літає на відстані понад 80 метрів. Це один із найкращих напрямків Сил оборони. Це тяжке навчання, але потім воно все ж таки принесе користь та допоможе ліквідувати ворогів", — резюмує курсантка рекрутингового центру.

За даними Міноборони, через рекрутингові центри, а їх уже майже 40, до Сил оборони приєдналися понад 16 000 людей. З них 2 500 — жінки.

"У нас є непоодинокі випадки, коли жінки заявлялися і, зрештою, заходили, ставали військовослужбовцями на осадах абсолютно бойових, такі як снайперки, наприклад, оператори БПЛА. Так само мають попит,  які пов'язані з обслуговуванням, штабні посади, як, наприклад, діловод, юрист. Армія відчуває брак медиків. Тож жінка з медичною освітою може достатньо швидко зайти на позицію бойового медика", — резюмував уповноважений Міністерства оборони України з питань рекрутингу Олексій Бежевець.

Рекрутуватися можуть українці від 18 до 60 років. Для медиків, психологів і людей віком 18-25 передбачений контракт терміном один рік.

Читайте також: Як потрапити до військ морської піхоти — робота рекрутингових центрів

Прямий ефір