Бургер-паті для ветеранів як спосіб реабілітації — робота "титанового" реабілітаційного хабу

Бургер-паті для захисників. Скриншот: kanaldim.tv

Українські воїни, ветерани та їхні близькі зібралися у спортивно-реабілітаційному центрі TYTANOVI Rehab на бургер-паті. На заході захисники відпочивали, спілкувалися з побратимами, отримували позитивні емоції. Подібні зустрічі — це частина реабілітації військових, йдеться у сюжеті "Ранку Вдома".

Українські воїни, ветерани та їхні близькі зібралися у стінах спортивно-реабілітаційного центру TYTANOVI Rehab, аби відчути смак життя, відпочити, знайти нових друзів, поспілкуватися з побратимами та поласувати смачними бургерами.

Понад 80 ветеранів, які втратили кінцівки на війні, вже отримали допомогу у сучасному спортивно-реабілітаційному центрі TYTANOVI Rehab, який розпочав свою роботу 9 червня 2023 року. Його засновником і керівником став відомий волонтер В'ячеслав Запорожець.

"Ми його називаємо центр відновлення та сили. Бо реабілітаційний центр трошки нагадує лікарню. Ми взяли все, що є добре в реабілітаційному центрі з погляду медицини. Додали сюди сучасні тренажери, кімнату медитації, зал боксу та боротьби", — розповідає засновник реабілітаційного центру для ветеранів TYTANOVI Rehab В'ячеслав Запорожець.

На 500 квадратних метрах закладу також розмістили баскетбольний майданчик, лаунж-зони й розробили інтер'єр, який не нагадує лікарняні стіни. У TYTANOVI Rehab воїни отримують кваліфіковану медичну допомогу, проходять протезування та реабілітацію, займаються різними видами спорту і навіть вчаться самостійно керувати автомобілем.

"Це дуже потрібно. У нас в центрі є чотири автівки з ручним керуванням. Хлопці вже самі їздять, навчилися. Тож тепер ми не тримаємо водіїв, як раніше", — додав В'ячеслав Запорожець.

Втім, найголовніше, що тут захисники знаходять таку необхідну підтримку побратимів, повертають віру і жагу до життя. Для цього В'ячеслав Запорожець разом із командою волонтерів влаштовують активні вихідні.

"Кожен тиждень у нас щось відбувається. Це є елементи соціальної адаптації. Або ми їдемо в якийсь модний ресторан чи в якийсь бутік з хлопцями, щоб суспільство бачило наших героїв. У нас постійно відбуваються такі заходи, як гриль-паті або виїзд на природу", — каже В'ячеслав Запорожець.

Нещодавно в реабілітаційному центрі проводили "Бургер паті", на яку завітала знімальна група "Ранку Вдома". В хабі зібралися щасливі ветерани зі своїми друзями та домашніми улюбленцями. У колі побратимів хлопці обговорюють останні технології у галузі протезування, планують майбутнє та смакують бургерами, які приготували волонтери.

"Бургери ми готуємо за американським стилем. Нам власник привіз рецептуру з Каліфорнії. Котлети дуже соковиті та смачні", — каже кухар Владислав Ташута.

Олександр — один з тих, хто відвідує усі вечірки "титанових". Чоловік продовжує служити у президентській бригаді навіть після важкого поранення в Бахмуті. Завдяки TYTANOVI Rehab воїн вже отримав свій перший сучасний протез.

"Це базова версія протеза — біонічна кість. Вона працює на декількох датчиках. Йде гібридний лікоть, він теж фіксується, якщо потрібно", — пояснює військовослужбовець Олександр Соломяний.

Нині Олександр проходить реабілітацію, займається спортом та бере участь у всіх заходах, адже знайшов у TYTANOVI Rehab нових друзів.

"Коли ти вижив після поранення то переосмислюєш все. Лише тоді усвідомлюєш, що треба жити кожен день та брати від нього все. Тому я беру участь у всіх заходах", — резюмував Олександр Соломяний.

На вечірку також завітали українці, які своїм прикладом демонструють, що життя після ампутацій та травм продовжується.

"У 2017 році я потрапив під товарний поїзд з вугіллям. Лежав в комі три місяці. Мене годували через зонд. Стояла трахеостома", — розповідає армрестлер Дмитро Жирний.

Хлопець втратив обидві ноги та руку. Зізнається, спорт, спілкування та подорожі повернули його до життя. Дмитро Жирний став чемпіоном України та призером міжнародних чемпіонатів з армреслінгу, а нині він навчає цього виду боротьби захисників.

Волонтери центру TYTANOVI Rehab надалі даруватимуть посмішки оборонцям. Адже певні, що у такій дружній, сімейній атмосфері хлопці швидше відновлюються та повертаються до нормального життя.

Читайте також: Реабілітаційний проєкт "До біса гравітацію!" реалізовують благодійники у Києві — дайвінг для військових

Прямий ефір