Робитиму неможливе — реакція Тихановської на вирок чоловікові (ВІДЕО)

Светлана Тихановская. Фото: euroradio.fm

Вироки за нібито екстремізм та розпалювання ворожнечі сьогодні, 14 грудня, ухвалили шістьом опозиційним режиму Лукашенка активістам у рамках так званої "справи Тихановського". Сам Сергій Тихановський — блогер, який планував висуватися в президенти Білорусі у 2020 році, отримав максимальний термін, інформує "Дом".

Гомельський обласний суд у Білорусі засудив Тихановського до 18 років ув'язнення в колонії посиленого режиму. Його звинуватили у нібито підготовці та організації масових заворушень у Білорусі, а також в екстремізмі.

Разом із Тихановським по 15 років колонії отримали медіаконсультант Радіо Свобода Ігор Лосик та блогер Володимир Циганович, по 16 років — оператор Youtube-каналу "Країна для життя" Артем Саков та модератор соцмереж цього ж проекту Дмитро Попов, до 14 років суд засудив Миколу Статевича —лідера незареєстрованої Білоруської соціал-демократичної партії.

За словами правозахисників, вироки — це спроба Лукашенка торгуватися із Заходом.

"Такі терміни загалом демонструють, що явно люди стільки років не відсидять. Це явно такі терміни, що ніхто навіть не розраховував, що можна просто відсидіти та вийти на волю. Та й важко собі уявити зараз Сергія Тихановського всередині країни, яку нині намагається будувати Олександр Лукашенко. Фактично, це вироки, націлені на те, щоби політв'язні сиділи доти, доки їх або не звільнить нова влада, або поки їх не поміняють у рамках якогось торгу із Заходом", — прокоментував аналітик Білоруського інституту стратегічних досліджень Вадим Можейко.

На рішення суду в Гомелі відреагувала дружина Сергія Тихановського Світлана, яка після затримання та арешту чоловіка висунула свою кандидатуру на виборах президента Білорусі у 2020 році. А потім була змушена залишити країну через репресії режиму Лукашенка, ставши центральною фігурою білоруської опозиції за кордоном. З її слів, вирок не зупинить боротьбу проти Лукашенка.

"Це незаконно і це не те, з чим можна миритися. Тому коментуючи його так званий "вирок", я ставитиму собі тільки одне питання: що я робитиму з цією новиною? А я продовжуватиму захищати людину, яку люблю і яка стала лідером для мільйонів білорусів. Я намагатимуся робити щось дуже складне, можливо, неможливе, щоб наблизити той момент, коли ми з ним побачимось у новій Білорусі", — заявила лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська.

Як повідомлялося раніше, суд у "справі Тихановського" проходив у закритому режимі в будівлі гомельського СІЗО впродовж майже шести місяців.

Читайте також: Для Лукашенка важливо мати за спиною Кремль: інтерв'ю з білоруським опозиціонером Франаком Вячоркою

Нагадаємо, Сергій Тихановський планував балотуватися в президенти Білорусі, але 29 травня 2020-го його заарештували за звинуваченням у грубому порушенні громадського порядку та втручанні у роботу виборчих комісій. У березні 2021 року його звинуватили за чотирма статтями Кримінального кодексу.

Раніше повідомлялося, що 14 років ув'язнення присудили опозиціонеру Віктору Бабарику в Білорусі.

Прямий ефір