Боротися зі страхами через мистецтво: проєкт "ДІМ. Місце сили" ознайомив дітей з магією телебачення

Проєкт "ДІМ. Місце сили". Скріншот: kanaldim.tv

Допомогти українським дітям, які постраждали від війни, та зробити їхнє життя світлішим вирішила команда громадського дитячого інтернет-телебачення і радіо Veselka TV. Вона започаткувала проєкт "ДІМ: Дитяча Інклюзивна Медіастудія. Місце сили", в межах якого діти відвідали майстер-класи від професіоналів, навчилися фотографувати, знімати відео, спробували себе в ролі інтерв'юерів і зробили п'ять власних медіапроєктів, йдеться у сюжеті "Ранку Вдома".

Тільки за перші два роки повномасштабної війни, за офіційними даними ООН, Росія вбила та поранила майже 30 тисяч мирних українців. На жаль, жертвами ворога у цій війні стали й діти. Багатьом неповнолітнім довелось залишити рідні домівки. На новому місці важко соціалізуватись, знайти друзів та по-справжньому чимось захопитись, кажуть психологи.

Допомогти українським дітям і зробити їхнє життя трохи світлішим у темні часи війни вирішила команда громадського дитячого інтернет-телебачення і радіо Veselka TV. Вони започаткували проєкт "ДІМ: Дитяча Інклюзивна Медіастудія. Місце сили".

"Сьогодні дуже багато дітей живуть зануреними у свій світ. Вони закрилися. Їм потрібно відкриватися. Ми допомагали їм це зробити, і ми бачимо результати. Це саме проєкт для дітей і про дітей", — говорить голова ГО "Veselka TV — Громадське дитяче інтернет-телебачення і радіо" Діна Ібрагімова.

Проєкт тривав протягом чотирьох місяців. За цей час діти відвідали десятки майстер-класів від професійних журналістів, навчилися фотографувати та знімати відео, дізналися про те, як працює телебачення, спробували себе у ролі інтерв'юерів і зробили п'ять власних медіапроєктів.

"Це все надає можливість дітям, з одного боку, подивитися, що існує нового в цьому світі. Але ми не тільки дітей занурюємо і показуємо, що цікавого існує, ми ще їх навчаємо, ми їм показуємо інший бік нашого телебачення. З іншого боку, ми надаємо їм можливість позбутися стресових ситуацій, навчитися позбуватися страхів через мистецтво, через можливість створювати свої мультики у різних техніках", — продовжує Діна Ібрагімова.

Головна мета дитячого проєкту — створити безбар'єрне суспільство, де кожна дитина зможе реалізувати свої таланти та отримати нові навички. У ньому вже взяли участь 120 дітей з понад 30 населених пунктів країни, зокрема й ті, хто потребує постійного лікування та реабілітації.

"Наша громада перебувала в окупації вдовж місяця, і наші дітки, звісно, постраждали внаслідок того. Звісно, всі пережили потрясіння і переживають далі. І цей проєкт дуже корисний для підтримки психологічного стану наших діток, особливо тих, які відвідують інклюзивні ресурсні центри. Це як віддушина, відволікання. До того ж творча активність завжди сприяє розвитку, сприяє тому, що діти можуть вірити в себе, можуть реалізувати себе у своїх намірах, здібностях", — розповідає керівниця Інклюзивного ресурсного центру Димерської селищної ради (Київська область) Наталія Устенко.

Організаторам та викладачам проєкту вдалося здивувати дітей магією телебачення, і дехто з учасників відтепер планує пов'язати своє життя з медіа.

"Я дуже творча людина, і для мене важливі такі проєкти, бо я планую будувати кар'єру у кіноіндустрії. Тому взагалі токшоу і різні такі проєкти — це дуже класно для мене. Ти приходиш, тебе навчають ставити питання, тримати мікрофон, і ти зустрічаєш людину, про яку міг тільки чути, бачити лише на телеекрані, а тут вона стоїть на відстані метра від тебе", — ділиться учасниця проєкту "ДІМ. Місце сили" Олександра Шумко.

Під час презентації результатів проєкту всі охочі змогли ознайомитися з творчими роботами дітей, а також на власні очі побачити мультфільм і токшоу, які діти створили власноруч. Надалі організатори планують розвивати свою ініціативу та залучити ще більше дітей, котрі постраждали від війни.

Читайте також: Фестиваль анімації та медіаарту в Україні: про безплатну освітню програму та запрошених іноземців розповіла директорка LINOLEUM

Прямий ефір