Без тренера: як Богдан Колмаков з Олександрії став першим чемпіон світу з паркуру

Богдан Колмаков. Фото: kanaldom.tv

Богдан Колмаков з Олександрії — перший в історії чемпіон світу з паркуру. Зараз 25-річний спортсмен мріє про включення паркуру до олімпійських видів спорту, щоб привезти до України ще одну золоту медаль. Історії спортсмена присвячений сюжет програми "Коло спорту" телеканалу "Дом".

Богдан Колмаков опановує високу майстерність паркуру вже багато років.

"Як усім дітям у дитинстві мені було цікаво кудись залазити (на дерево, на паркан), а потім стрибати. Я займався тим, що мені подобається. І зараз я вважаю, що для мене це завжди було якось професійним", — говорить Колмаков.

Паркур — це карколомне поєднання кількох видів спорту: гімнастика, легка атлетика і скелелазіння. Та головне завдання — швидко, якісно й обов'язково видовищно долати перешкоди.

"Для мене це і спорт, і стиль життя. Я живу зараз цим. Не знаю, що відбудеться у майбутньому, але зараз паркур — це те, чим я займаюся, що мені подобається і чим я живу", — продовжує спортсмен.

На свої перші міжнародні змагання Богдан потрапив у 2019 році, тоді йому було 22 роки. Потім пандемія коронавірусу скасувала низку важливих стартів. А страшний лютий цього року завдав чергового потужного удару у професійній кар'єрі Колмакова. Після 24 лютого він практично забув про тренування та став волонтером.

"У моєї тітки був склад, туди люди звозили продукти, а ми це розфасовували і відправляли тим, кому потрібно", — уточнює Богдан.

Паркур — не олімпійський вид спорту, але був представлений на Всесвітніх іграх-2022, що відбувались 7-17 липня в американському Бірмінгемі. Колмаков на ці змагання кваліфікувався ще до початку війни. Виступ став для нього "золотим".

"Була гордість за країну, за себе. Коли я встав на п'єдестал, в мене було й полегшення, й відчуття, що я це зробив перш за все для України, а потім вже для себе та для сім'ї", — згадує переможець.

А в жовтні у Токіо відбувався дебютний Чемпіонат світу зі спортивного паркуру. Поїздка не фінансувалася міжнародною федерацією, але мер рідного міста атлета Олександрії допоміг Богдану поїхати на головні змагання року. Фактично сам проти інших суперників, яких підтримували тренери та команди, Богдан вперше в історії здобув звання чемпіона світу з паркуру.

"Я завжди розраховую тільки на себе на змаганнях. Тобто я не розраховую на тренера, на інших. Я завжди тренувався один. Ми раніше ще з друзями сміялися, що я типу чемпіон світу з паркуру. А зараз це вже офіційно, і це не смішно, ти розумієш, що тепер ти — чемпіон світу", — наголошує Колмаков.

Складний, але дуже успішний сезон завершився. Наразі — відновлення та відпочинок. Втім Богдан і тренується, і знаходить час для хобі.

"Мені завжди подобалося монтування відео, дизайн, і тому іноді я трошки комбіную. Але для мене тренування — це головне", — говорить спортсмен.

Удосконалювати майстерність необхідно. Богдан вірить, що паркур може стати олімпійським видом спорту, бачить у цьому нову мотивацію.

"Олімпіада для мене, як для кожного спортсмена, — це найголовніша подія, найголовніший чемпіонат у світі. На мою думку, включення паркуру до олімпійських видів спорту — це буде великий стрибок саме щодо розвитку паркуру. Якщо це відбудеться, це буде дуже круто", — вважає чемпіон.

Дебютною Олімпіадою для паркуру можуть стати ігри у Лос-Анджелесі у 2028 році. На яких чемпіон Богдан Колмаков мріє подарувати Україні ще одну історичну золоту медаль.

Прямий ефір