Американські школярі малюють портрети українських дітей: чим цікавий проєкт "Пам'ять"

Портери українців. Скриншот: kanaldim.tv

Учні школи в американському місті Еймс із початку повномасштабного вторгнення малюють портрети українських дітей, аби підняти їм настрій. У проєкті "Пам'ять. Україна" беруть участь 50 учнів. Портрети маленьких українців створюють за фотографіями. Детальніше про цю чудову ініціативу дізнавайтеся у сюжеті "Ранку Вдома".

Уже шостий рік поспіль учні школи у американському місті Еймс малюють портрети дітей з різних куточків світу та роблять це з однією метою — підняти настрій тим, хто зараз у скруті. З початку повномасштабного вторгнення Росії юні художники зображують на своїх картинах маленьких українців.

У проєкті "Пам'ять. Україна" беруть участь 50 учнів. Портрети дітей створюють за фотографіями, надісланими на електронну адресу школи. Наймолодшому українцю, якого зобразили на полотні, лише рік, найстаршому — 18. Усі вони нині живуть у Польщі.

На зворотному боці портретів юні американські художники залишають відбиток своїх долонь і невеликі розповіді про себе. Говорять, що дуже важливо, аби їхні українські моделі знали, що про них думають і підтримують.

"У проєкті беруть участь різні учні. Хтось із них ніколи раніше не малював портрети, а хтось вже має неабиякий художній досвід. Як вчителька, я повинна допомогти кожному. Втім, головне моє завдання донести до учнів, що цей проєкт — не просто уроки малювання. Це те, що робить їх більш цілеспрямованими, відповідальними й небайдужими до чужого горя", — розповіла вчителька малювання Ліндсі Веде.

Розчулені моделі-українці та їхні родини пишуть художникам слова вдячності:

"Дуже вдячна вам! Ви зробили чудовий подарунок для мого сина. Він дуже йому сподобався. Ми повісимо цей портрет у нашій квартирі й будемо всім розповідати про ваші добрі серця. Хай Бог благословить усіх вас! ".

Проєкт "Пам'ять", у рамках якого діти малюють портрети ровесників з різних куточків земної кулі, створив Бен Шумайкер у 2004 році. Нині ініціативу підтримує понад 300 тисяч учнів та студентів у 55 країнах. За 19 років юні художники намалювали й передали понад сто тисяч дитячих портретів у 43 держави світу.

Також цікаво: Проєкт "Крила": як та для чого художниця розмальовує стіни "Охматдиту"

Прямий ефір