Акупунктура може знизити ризик розвитку ішемічного інсульту — дослідження

Оксана Соколова. Скриншот: kanaldim.tv

Акупунктура може знизити ризик розвитку інсульту шляхом поліпшення кровообігу, зниження артеріального тиску та зменшення запалення. Про це заявили вчені з Тайваню. На власному досвіді переконалася у цьому експертка зі здорового способу життя, нутриціологиня Оксана Соколова, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Акупунктура — лікувальний метод, що полягає у подразненні периферичних нервових розгалужень за допомогою уколів у певні точки тіла. Акупунктура належить до основних методів китайської народної медицини. 

З найбільшим ефектом методом акупунктури лікують захворювання периферичної нервової системи — радикуліт та ревматизм. Вибір точок зумовлюється характером захворювання. У вибрані точки на встановлену глибину вводять спеціальні голки, які залишають в тілі впродовж 5—15 хвилин.

Нещодавно науковці з Китайського медичного університету Тайваню заявили, що акупунктура може знизити ризик розвитку ішемічного інсульту. Вони запевняють, що ефект не залежить від віку, статі та супутніх захворювань.

Вважається, що ризик розвитку серцево-судинних захворювань у людей з ревматоїдним артритом вдвічі вищий, ніж у всіх інших. Недуга скорочує життя в середньому на 12 років. Тож науковці взялися дослідити, як акупунктура запобігає саме ревматоїдного артриту.

"Акупунктура може попередити цукровий діабет, втрату зору, гормональні проблеми та будь-які інші проблеми зі здоров'ям. Просто ми впливаємо на ці точки енергетичні та починаємо зцілення органів", — пояснила експертка зі здорового способу життя, нутриціологиня Оксана Соколова.

Масштаб нового наукового дослідження вражає. Були проаналізовані медичні дані 48 000 пацієнтів. У них був діагностований артрит у період від 1997 року до 2010 року. Більшість пацієнтів пройшли курс мануальної акупунктури з 10 процедур. У підсумку в тих, хто пройшов таке лікування, випадків ішемічного інсульту було майже вполовину менше.

"Дослідження показують, що акупунктура покращує циркуляцію крові в тілі та мозку, а тому її можна комбінувати з іншими методами лікування", — резюмувала дослідниця акупунктури Нінг Као.

Утім, попри перспективні результати, науковці застерігають. Ставитися до них варто з обережністю. Це так зване обсерваційне дослідження, тобто дані для нього зібрані шляхом простого спостереження, а не активного втручання в експериментальний процес.

Також цікаво: Тренуй мозок, як м'язи: інноваційні методи для ясного мислення

Прямий ефір