36 кілометрів інформаційної стрічки на рік: як життя з гаджетами впливає на здоров’я

Як гаджети впливають на здоров'я. Скриншот: kanaldim.tv

Приблизно 36 кілометрів інформаційної стрічки за рік накручують пальцями у своїх смартфонах середньостатистичні користувачі мережі інтернет. Це має негативні наслідки як для фізичного, так і ментального здоров'я. Що потрібно робити, щоб здоров’я та емоційний стан не псувалися, розповідається у сюжеті "Ранку Вдома".

Такий кілометраж набігає, якщо гортати сторінки одна за одною протягом двох годин на день. Лікарі кажуть що найгірше, що може трапитися — артроз великого пальця руки.

Мануальний терапевт та остеопат Євген Шевченко розповідає, що від постійних переглядів смартфонів може страждати і наш хребет.

"Оскільки голова постійно нахилена, тиск на шию збільшується до 12 кілограмів, коли на 60% нахилена — до 27 кілограмів. Внаслідок цього відбувається спазм м'язів, перенавантаження суглобів", — каже остеопат Євген Шевченко.

Можуть виникати протрузії, тобто часткові розриви міжхребцевих дисків, а згодом і грижі. Зрештою у людини починаються оніміння рук та ніг. Не одразу, звісно, але з віком багато хто відчує проблеми зі спиною та шиєю. Страждає і мозок.

"Наш мозок привчається отримувати знову і знову, і знову нову інформацію. Ми втрачаємо здатність глибоко відчувати, переживати якусь емоцію. Ми втрачаємо здатність до глибинного аналізу", — пояснила психотерапевтка Муза Рощина.

З'являється дратівливість, яку людина за собою не помічає, додає Муза Рощина.

"Я можу прожити в мережі тисячі життів, будь-яких. Я можу відмінусувати собі 10 років. Продемонструвати і створити своє життя, наповнене святом. Тобто я фактично стаю всесильним. Безперечно, таке життя не може не захоплювати", — резюмує Муза Рощина.

Аби вийти з цифрової залежності, насамперед потрібно встановити ліміт на час, проведений онлайн. Пихологи радять частіше запитувати себе про власні бажання, щоб не просто так намотувати кілометри в інтернеті, а шукати лише те, що дійсно необхідне і корисне для нашого життя. Остеопати радять не "вклонятися" смартфону і тримати спину рівно.

Читайте також: Як мова спілкування впливає на наш спосіб мислення — результати дослідження

Прямий ефір