27-річний ветеран відкрив кав'ярню після повернення з фронту

Владислав Заплітний. Скриншот: kanaldim.tv

Разом із родиною 27-річний ветеран війни Владислав Заплітний відкрив кав'ярню і прикрасив її пам'ятними для себе речами — прапорами, шевронами. У перший день повномасштабної війни хлопець пішов на фронт добровольцем. Він воював на Миколаївському, Донецькому, Харківському та Запорізькому напрямках. Наприкінці 2023 року демобілізувався та відкрив власну справу, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Владиславу 27 років. Він народився в Хотині, закінчив факультет фізико-технічних наук Чернівецького національного університету, а після навчання проходив строкову службу.

"Батько служив ще при Союзі у Баку. Змалечку мені було цікаво слухати різні історії про військові будні. Вже тоді мені хотілося служити в армії", — пригадує ветеран Владсилав Заплітний.

Рік Владислав відслужив у 32-му реактивно-артилерійському полку 35-ї бригади морської піхоти. Після звільнення працював на автомобільному заводі в Чернівцях, а в перший день великої війни пішов добровольцем. 

1 березня 2022 року у складі 80 десантно-штурмової бригади Владислав висунулися в Миколаївську область. Чоловік отримав посаду помічника-гранатометника. Спершу бригада зупиняла росіян у Вознесенську. Потім працювала на Херсонщині, а пізніше були найважчі бої на Донецькому напрямку.

"Ми попали на переправу Сіверський Донець. Відразу в бій. Ми просуваємося всередині, а перед нами була ще група. Я чую постріли й просто бачу, як хлопці падають. Ми йшли, а нас взяли на мушку. Потім почала крити мінометом. Нам дали команду відступати", — додав Владислав.

Далі був Харківський напрямок, а завершив свою службу воїн на Запорізькому. Владислав отримав десятки контузій, почав погіршуватися зір, слух та пам'ять. Демобілізувався наприкінці 2023 року і після реабілітації, щоб повернутися до цивільного життя, почав займатися власною справою.

"Я на той момент служив, не планував звільнятися. Сестра розповіла про можливість займатися власною справою, я вирішив спробувати. Тоді й звільнився", — каже ветеран.

Мирослава має підприємницький досвід. У неї є салон краси. Поруч із салоном було вільне приміщення, яке брат з сестрою взяли в оренду. Так розширили сімейний бізнес. Владислав вклав у справу власні кошти та виграв грант у розмірі 250 000 гривень.  

За грантові кошти підприємець облаштував приміщення. На власні заощадження придбав товар для старту. За кілька місяців кропіткої роботи двері ветеранської кав'ярні Chocolate відкрилися для відвідувачів. До справи також долучилася мама, яка стала кухарем. В кав'ярні можна поласувати фірмовою піцою з сирними бортиками, хот-догами, паніні, шаурмою та різними смаколиками, з якими смачно пити каву та коктейлі.

"Сімейний бізнес у нас. Мама готує, я помагаю робити каву, холодні напої, обслуговую клієнтів. У нас є постійні клієнти", — резюмував Владислав Заплітний.

Нині у кав'ярні щоразу більше відвідувачів. З'являються нові клієнти та приїжджають побратими. Ідей для розвитку кав'ярні є багато, але головна мрія родини — перемога України.

Читайте також: Збір на пошиття форми жінкам-військовим — благодійний ярмарок

Прямий ефір