Танкисты, снайперы и водолазы: за 7 лет женщин в украинской армии стало вдвое больше (ВИДЕО)

Женщины в ВСУ. Фото: rubryka.com

Жінки у Збройних силах України сьогодні мають можливість обіймати керівні посади, а дівчата вступають до військових навчальних закладів. Це, серед іншого, наближає українську армію до стандартів НАТО, повідомляє "Дом".

У Збройних силах України сьогодні служать близько 30 тис. жінок. Це вдвічі більше, ніж було 2014 року. Тепер в армії їх близько 15%. Це досить високий показник порівняно з іншими країнами.

"На сьогодні є дозвіл жінкам обіймати керівні посади у збройних силах. У нас вже є перший бригадний генерал — жінка, це командувач медичних сил Тетяна Остащенко. У нас багато дівчат нарешті вступають до військових ліцеїв, вступають до військових навчальних закладів, тобто у нас зростає вже зміна. У нас є жінки на офіцерських посадах", — констатує заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

Це дозволяє жінкам реалізуватися, розкрити свої можливості та одночасно наближає армію до стандартів НАТО.

"Це наближає нас до стандартів НАТО. Це, взагалі, дає жінкам розкривати свої можливості. Якщо дівчина хоче працювати або водолазом, або хоче бути танкісткою, або снайперкою, суспільство чи держава не може своїми законами обмежувати її права та бажання", — вважає урядова уповноважена з питань ґендерної політики Катерина Левченко.

З приходом жінок українська армія складає іспит на ґендерну рівність, актуалізуються питання моралі.

"Якщо проблема насильства або приниження чоловіків у певних аспектах розв'язана, водночас проблема знущання, харасмента до жінок є більш актуальною. Тому що наразі законодавчо довести дані випадки дуже важко", — коментує генерал-майор ЗСУ Віктор Ніколюк.

Гендерна рівність — один із пріоритетів для Збройних сил України. Жінкам створюють умови проходження комфортної служби. Уже організовано доступ до гінекологічної медичної допомоги, для проживання пристосовують казарми та шиють форму.

Важливо відзначити, що жінки служать і на лінії зіткнення. 13 тис. уже набули статусу учасника бойових дій. 257 удостоєні державних нагород, дев'ятеро з них посмертно.

Прямой эфир