Новое заявление против России подала Украина в ЕСПЧ

ЕСПЧ. Фото: detector.media

Нову заяву проти РФ щодо організації нею низки замахів і замовних вбивств подала Україна до Європейського суду з прав людини, повідомляє пресслужба Міністерства юстиції у Facebook.

За словами міністра юстиції Дениса Малюськи, міждержавну заяву подали 19 лютого. Вона стосується резонансних замахів та замовних вбивств як на території України, так і на території держав-членів Ради Європи.

"Упродовж тривалого часу Російською Федерацією широко застосовується тактика терору за допомогою політичних вбивств як на власній території, так і на території інших держав, а з початку агресії РФ та окупації частини нашої держави — і на території України", — зазначив Малюська.

На території України з 2014 року представники спецслужб Росії, завербовані ними особи, а також представники окупаційних адміністрацій в ОРДЛО здійснили низку замахів і вбивств.

"При цьому Російською Федерацією не тільки не проводиться ефективне розслідування, а й вживаються заходи щодо перекладання відповідальності за такі злочини на інші держави, у тому числі — на Україну. Це є зухвалим порушенням РФ міжнародно-правових зобов’язань, зокрема, права на життя, що гарантоване статтею 2 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Саме про порушення цього положення Конвенції скаржиться Україна у новій міждержавній справі проти Росії", — наголосив Малюська.

За словами заступника міністра юстиції України — уповноваженого у справах ЄСПЛ Івана Ліщини, згадані випадки є достатніми, щоб ЄСПЛ міг визнати наявність так званої "адміністративної практики".  

"Наявні випадки позасудового застосування летальної сили є також достатніми для встановлення Європейським судом з прав людини факту існування так званої "адміністративної практики", тобто систематичних однотипних порушень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, які підтримуються або толеруються відповідною державою", — зазначив Ліщина.

Україна у новій заяві просить ЄСПЛ визнати, що РФ систематично і цілеспрямовано фізично знищує осіб, які, на думку Росії, "становлять загрозу її безпеці".

Нагадаємо, ЄСПЛ розглядає 8 тисяч справ, пов'язаних із агресією РФ в Україні.

Читайте також: 7 тис. позовів щодо Криму і Донбасу подали українці в ЄСПЛ

Прямой эфир