Звідки береться сила: інтерв'ю зі стронгменом-чемпіоном Олексієм Новіковим

Олексій Новіков. Фото: kanaldom.tv

Бути сильним — приємно, але дуже відповідально, бо від насправді сильної людини очікують захисту, підтримки та ще однієї дуже важливої риси — сили волі. Все це є в душі чемпіона Олексія Новікова.

Найсильніша людина світу, Європи і нашої країни Олексій Новіков неодноразово доводив свою перевагу на найпрестижніших змаганнях, переможно представляючи Батьківщину. З початком повномасштабного вторгнення стронгмен не лише нагадує про війну в Україні на всіх турнірах, а й як волонтер допомагає українцям протистояти ворогу. В інтерв'ю програмі "Коло спорту" на телеканалі "Дом" Олексій поділився планами на професійне майбутнє, розповів про змагання під час війни, та уявив Україну після перемоги.

Ведуча — Діана Кондратюк.

— Вам зараз 26 років. Як довго ви ще плануєте поєднувати своє життя із професійним спортом? 

— Гадаю, як мінімум до 40. Є яскраві приклади: Марк Фелікс, якому 56 років і він досить непогано виступає. У сорок у якихось змаганнях я ще виступлю, бо тоді якраз відкривається категорія Masters 40+. Буду дивитися на стан свого здоров'я, можливості, запал і те, наскільки я захочу це робити. 

— Як можете охарактеризувати свій вид спорту? 

— Він дуже і дуже цікавий, бо крім фізичної сили потрібна ще й ментальна, духовна. Маєш бути сконцентрованим та вміти видавати результат саме тут і зараз. У побуті я майже не використовую силу. 

— 2022 рік був найскладнішим у житті кожного із нас. Найсильніші люди теж давали слабину?

— Було таке. 

— Як для вас розпочалася повномасштабна війна Росії проти України?

— 22 лютого 2022 року я виїхав в Польшу на подачу візи, щоб другого березня поїхати на змагання в Америку й піднімати там прапор України. Почалася війна. Я в Польщі. Мені всі кажуть: "Війна", а я не розумію, як це взагалі можливо. Хотів спершу їхати додому — захищати. Але мене зупинили і сказали, що я повинен бути там, де я працюю, де в мене найкраще це виходить. І це слушне рішення. 

Я все ж таки поїхав на Arnold Strongman Classic і там максимально говорив про Україну. Декілька сніданків провели з Арнольдом Шварценеггером — спілкувалися на головні теми, які мені тоді військові казали, і я з ним проговорив основні меседжі. Арнольд виділив 80 тисяч доларів для України. Всі виграні гроші з того змагання я також направив військовим.

— Як готуватися до змагань в той час, коли на рідній землі йде війна? 

— Наступними змаганнями у 2022 році в мене було "Найсильніша людина Європи". Я не готувався. Я вступив до спецпідрозділу ТОР поліції, і тренувався як військовий.Тут мені дзвонять і кажуть, що є змагання. А в списках був російський спортсмен Євгеній Марков. Я сказав, що якщо його приберуть, то я поїду. За три дні вони його прибрали. Я поїхав і виграв це змагання. Звідки та сила береться, коли не готуєшся і місяць нічого важкого в руки не береш?

— Які ваші амбіції на 2023 рік? 

— Вигравати змагання, на які я поїду. А їхати я буду на небагато. Найближчі — на початку квітня "Найсильніша людина Європи 2023" в Англії та в кінці квітня "Найсильніша людина світу 2023" в Америці. 

— Якою, на вашу думку, буде Україна після перемоги?

— Буде цікавою. Але перемога — це не закінчення всього, тому що багато ще викликів для українського народу є і буде попереду. Головне — не расслабитися дуже сильно, тримати руку на пульсі нашої влади.

— Що першим ви зробите, коли почуєте, що ми перемогли?

— Заплачу. Обійму всіх, хто є поряд, зателефоную всім близьким. 

Читайте також: Перспективи перемоги українського боксера: Артем Далакян захистив титул чемпіона світу за версією WBA у найлегшій вазі

Медіа-партнери
Прямий ефір