Зняти пенсію, сплатити за комуналку — на прифронтовій Луганщині працює мобільний "Ощадбанк" (ВІДЕО)

Мобільний офіс "Ощадбанку". Фото: v-variant.com.ua

Мобільний підрозділ "Ощадбанку" обслуговує вже сім населених пунктів у Луганській області, а цієї п'ятниці додасться восьмий. Броньований КрАЗ приїжджає за графіком туди, звідки складно дістатися райцентру та зняти з картки пенсію, заплатити за комунальні послуги, отримати переказ. Працює банк на колесах і в Трьохізбенці (Новоайдарський р-н), інформує "Дом".

Галина Новохатко у Трьохізбенці прожила все життя. До початку бойових дій у селищі проживало понад 3 тис. осіб. Наразі залишилося трохи понад 1 тис. Здебільшого — пенсіонери. Наразі населений пункт розташований на лінії дотику.

"Буває, бух-бух буває. Але, дякувати Богу, то там чуєш, то там. Але добре. Не так, як у 2014-2015 роках. Тоді ми чули і розриви, і як летіли ці міни шумові", — поділилася жінка.

Останній обстріл тут був у жовтні минулого року. Тоді незаконні збройні формування випустили у бік селища близько 20 артилерійських снарядів. П'ять будинків було пошкоджено, а понад 200 — знеструмлено. Місцева мешканка Марія Проскуріна розповідає: боляче бачити, як селище вимирає через постійну небезпеку.

"От у нас десь 800 людей — пенсіонери. Практично всі пенсіонери. Молоде населення виїхало", — розповіла вона.

Автобус до райцентру ходить раз на день, за квиток потрібно віддати 100 грн. Через не дуже зручний графік, люди наймають приватний транспорт і платять по 200 грн з особи, щоб оперативно вирішити свої справи та повернутися. Погана дорога робить цей шлях дуже довгим та вкрай незручним.

Знаючи проблему пенсіонерів, в "Ощадбанку" знайшли рішення. До населеного пункту щовівторка приїжджає мобільний підрозділ.

"Мобільне відділення на базі автомобіля КрАЗ надає повний спектр банківських послуг. Якщо на початку ми акцентували на обслуговуванні клієнтів на лінії дотику, то на сьогодні ми доповнили перелік населених пунктів. Ми охопили Щастінський район", — повідомила керівниця філії Луганського обласного управління "Ощадбанку" Ірина Бондар.

Мобільне відділення приїжджає за графіком та працює у певному населеному пункті весь день. Деякий час автомобіль був у ремонті, тому кілька тижнів у рейс не виїжджав. Перелік сіл та селищ, а також у який день і де чекати на банк на колесах можна побачити на сайтах "Ощадбанку" або облдержадміністрації.

"Люди чекають. Вони й пенсію хочуть зняти, і комунальні платежі хочуть заплатити. Також може ще хто має питання якісь за картками або консультації якісь потрібно дати", — розповіла старша контролерка-касирка мобільного підрозділу Дар'я Гонтар.

Щойно мобільний підрозділ приїхав до Трьохізбенки, біля броньованого автомобіля одразу вишикувалася черга.

З цього року "Ощадбанк" розширює географію населених пунктів, де курсуватиме мобільний підрозділ. Цієї п'ятниці броньований КрАЗ вперше вирушить у селище Красноріченське Сватівського району.

Читайте також: Мобільний "Ощадбанк" повернувся на прифронтову Донеччину — у чому унікальність відділення на колесах (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір