Зі "Старлінком" та бандерпіччю: як в Україні працюють "назламні" пункти обігріву

Піч. Фото: kanaldom.tv

В Україні вже діє близько 4000 "пунктів незламності". Один із них облаштували у Броварах Київської області. Тут завжди тепло, є світло, зв'язок, їжа та гарячі напої. Під час відключень світла "пункти незламності" слугують для багатьох містян робочим місцем. Як працює "пункт незламності" та скільки людей він може обслуговувати, розповідається у сюжеті "Ранку Вдома".

Бандерпіч — так пожежники називають буржуйку, яка встановлена у "пункті незламності", який облаштувала ДСНС у Броварах. Намет забезпечений електроенергією, їжею, гарячими напоями та зв'язком. Є аптечка з усіма необхідними ліками для першої медичної допомоги.

Під час аварійних відключень світла для багатьох містян "пункт незламності" слугує ще й робочим місцем, адже тут можна підключитися до швидкісного інтернету завдяки Starlink. Такий намет вміщує до 40 людей одночасно і перебуває під цілодобовою охороною поліцейських. 

"Для забезпечення охорони громадського порядку були створені піші патрулі на час, коли немає світла на території Броварів. Був створений добовий наряд на усіх "пунктах незламності" та пунктах обігріву", — розповідає оперуповноважений відділу кримінальної поліції Микита Осипенко.

Загалом в Україні запрацювали вже понад 4000 "пунктів незламності". Окрім наметів ДСНС їх відкривають у спеціально облаштованих місцях в урядових будівлях, дитячих садках і школах. Один із найбільших організували у Броварському ліцеї. Коли вимикається світло, там автоматично починає працювати генератор. Є автономна система опалення за допомогою котельні, палять трісками — це екологічно.

"У місті йде розчищення аварійних дерев, спеціальна машина подрібнює цю деревину і її завозять у котельні. Тепло отримуємо не лише ми: є ще поруч один заклад і дитсадок позаду. Температура в приміщенні становить 22-23 градуси", — пояснює директорка ліцею Надія Дайнеко.

Тріски накладають у спеціальний контейнер, який автоматично подає їх в піч. Котельня працює безперервно. У разі вимкнення електроенергії її роботу забезпечує окремий генератор. 

"Пункти незламності" розмістили у холі навчального закладу. Тут є доступ до розеток, вода та гарячі напої. У ліцеї є ковдри, матраци та подушки, щоб можна було переночувати. Також на випадок блекауту є запас продуктів, з яких можна легко приготувати їжу у їдальні. 

За потреби людей можуть розмістити ще й у спортивній залі. На випадок повітряної небезпеки облаштували укриття, в якому може сховатися близько 600 осіб. 

Під час комендантської години ліцей зачиняють, але "пункт незламності" працює цілодобово. Там чергує представник поліції. У пункт пускають за умови попередньої перевірки документів.

Читайте також: Зігріють кожного: благодійний фонд "Солом'янські котики" відкрив свій "пункт незламності"

Медіа-партнери
Прямий ефір