Законопроєкт про воєнні злочини: причину затримки підписання пояснив Арахамія (ВІДЕО)

Верховная Рада. Фото: kanaldom.tv

Законопроєкт, який дозволить притягати до відповідальності за воєнні злочини, чекає на підпис президентом України Володимиром Зеленським. Про це глава депутатської фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія повідомив під час форуму представників партії монобільшості, що відбувся в Одесі, інформує "Дом".

І оскільки законопроєкт має важливе значення для країни, Арахамія пообіцяв особисто проконтролювати підписання або повернення президентом цього документа.

"Пам'ятаю, коли ми його ухвалювали, там були дві протилежні позиції. Міжнародні юристи, які кажуть, що буде багато потенційних справ проти України в Європейському суді з прав людини. А потім наші локальні юристи, які захищають наших бійців. Тобто там були суперечності. Мені здається, саме тому була затримка", — розповів Арахамія.

Читайте також: Що зміниться з ухваленням законопроєкту про воєнні злочини, розповів нардеп

Нагадаємо, 20 травня Верховна Рада у другому читанні ухвалила законопроєкт, який передбачає імплементацію положень міжнародного права щодо кримінально-правового переслідування за злочини проти людяності та воєнні злочини.

За законопроєкт №2689 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права" проголосували 248 народних депутатів.

Прямий ефір