Закон про громадянство УНР та презентація компакт-диска: 2 березня в історії

Зустрічаємо четвер, 2 березня, разом із "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

2 березня 1918 року в Українській Народній Республіці ухвалили закон про громадянство. Документ підписала Українська Центральна Рада — головний законодавчий орган УНР. Передувало цьому проголошення незалежності України 1917 року. Українське громадянство насамперед отримували ті, хто народився на території республіки. Подавати прохання про громадянство могли особи, які проживали в країні не менш як три роки, були працевлаштовані та не займались антиукраїнською діяльністю. Кожен мав скласти урочисту присягу на вірність Українській Народній Республіці.

Цього дня 1983 року у Великій Британії вперше продемонстрували компакт-диск. Презентацію влаштували три компанії "Філіпс", "Соні" та "По볥рем". Того дня публіка побачила пристрій діаметром 12 сантиметрів, який 74 хвилини відтворював Симфонію №9 Людвіга ван Бетховена. Згодом комп'ютерні технології почали стрімко розвиватись і компакт-диск отримав нові функції: можливість зберігати фотографії, відео документи та інші файли. Новинка одразу стала популярною серед користувачів. Їм на зміну прийшли більш сучасні технології.

Сьогодні своє 55-річчя святкує американський актор Деніел Крейг. У 16 років він вступив до Лондонського національного молодіжного театру, а у 24 — дебютував на екрані, зігравши епізодичні ролі у кількох серіалах. 2001 року в прокат вийшов фільм "Лара Крофт: Розкладачка гробниць", де напарницею Крейга була Анджеліна Джолі. Всесвітню популярність і звання секс-символу актор здобув завдяки ролі Джеймса Бонда у стрічці "Казино Рояль". Актор став не лише одним із найкращих виконавців ролі Бонда, а й найбільш високооплачуваним. Загалом Крейг виконав присвятив "бондіані" 15 років життя.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Прямий ефір