Закон про олігархів ще не відправлений до Венеціанської комісії, — Зеленський

Владимир Зеленский. Фото: president.gov.ua

Закон про олігархів ще не відправлений до Європейської комісії "За демократію через право" (Венеціанська комісія) для експертного висновку. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю телеканалу ICTV, інформує "Дом".

"Поки не відправлений", — сказав президент.

Зазначимо, що 10 вересня на той момент спікер Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що ухвалений в першому читанні законопроєкт відправив до Венеціанської комісії. Володимир Зеленський пояснив, що законопроєкт все-таки не відправляли, бо на розгляд Венеціанської комісії має надійти підсумковий закон — ухвалений Верховною Радою і підписаний президентом.

"Давайте будемо послідовними. По-перше, з керівником Венеціанської комісії, паном Букіккіо, ми непогано знайомі. По-друге, він був би, мені здається, досить здивований, що йому відправили на розгляд законопроєкт, який не пройшов друге читання. Тобто це не зовсім зрозумілий документ. Це не остаточний закон. Мало того, що він не був проголосований і не пройшов друге читання, він не був підписаний президентом України", — пояснив президент.

"Я розумію, що колишній спікер [Разумков] дуже хотів це зробити швидко, щоб вплинути на те, щоб депутати у Верховній Раді України не голосували [за законопроєкт] у другому читанні. Це був політичний крок — вважаю, що дрібний і помилковий", — продовжив Зеленський.

При цьому закон буде відправлений до Венеціанської комісії.

"Я зателефонував пану Букіккіо і сказав: я вам обіцяю, ми відправимо законопроєкт, який буде підписаний президентом України. Щоб дійсно його розглянула Венеціанська комісія", — резюмував президент.

Читайте також: Умови своїх зустрічей із олігархами озвучив Зеленський

Нагадаємо, Верховна Рада 1 липня в першому читанні ухвалила законопроєкт № 5599 "Про запобігання загроз національній безпеці, пов'язаних із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)". 10 вересня спікер ВР Дмитро Разумков заявив, що на прохання уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денисової направив законопроєкт на експертизу до Європейської комісії "За демократію через право" (Венеціанська комісія).

23 вересня Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт про олігархів. Однак спікер Ради Дмитро Разумков аж до свого звільнення з посади так і не підписав документ, щоб надалі його можна було відправити на підпис президенту.

Читайте також: Проблема не в амбіціях: закон про олігархів обговорюємо з Оленою Мошенець

Прямий ефір