Захисник із Криму — історія військового Ілімдара Ходжаметова

Ілімдар Ходжаметов. Скриншот: kanaldim.tv

Військовослужбовець Ілімдар Ходжаметов на початку повномасштабного вторгнення рятував жителів Бучі, які намагалися вибратися із захопленого росіянами міста. Чоловік переїхав до Києва у 2014 році, коли Росія окупувала його рідний Крим. У столиці він мав успішний бізнес, аж поки не почалася Велика війна. Після 24 лютого 2022 року кримський татарин доєднався до ЗСУ, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Ілімдар Ходжаметов приїхав до Києва у 2014 році. Саме тоді, коли Росія окупувала його рідний Крим. На материковій частині України він розвивав свій бізнес — експортував м'ясо та виготовляв солодощі. Справи йшли успішно, допоки Росія не розпочала повномасштабну агресію. В перші дні Великої війни, чоловік вивіз рідних до безпечного місця, а сам повернувся до столиці й вступив до лав ЗСУ.

"Зранку 24 лютого почались дзвінки. Телефонували мої близькі родичі, племінники. Я почав вивозити усіх під вибухи. Потім пішов до військової частини, де зараз служу. Це був мій обов'язок і шанс захистити батьківщину. В мене військовий квиток з Кримом", — пригадав військовослужбовець Ілімдар Ходжаметов.

Ілімдар був серед тих, хто звільняв Київщину: Бучу, Гостомель, Бородянка. На власні очі бачив, як Росія знищувала будинки мирних людей та чинила геноцид українського народу.

"Дуже жахливі речі бачив. Розстріляні люди, автівки. Це викликає злість і бажання помститися за кожну вбиту людину, тварину", — каже Ілімдар Ходжаметов.

Під час Великої війни військовослужбовець неодноразово був на Донеччині та півдні України. Старший солдат Ходжаметов нагороджений медаллю "Захиснику Вітчизни". Нещодавно його відзначив і президент України Володимир Зеленський. Військовослужбовець присвячує нагороди Криму та землякам.

"Це нагорода — для мого кримськотатарського народу, бо у них є такий син, який захищає Україну та бореться за її свободу", — резюмував Ілімдар Ходжаметов.

Військовий з нетерпінням чекає можливості повернутися на історичну батьківщину — український Крим.

Читайте також:

Медіа-партнери
Прямий ефір