Захопливі подорожі світом та особлива історія з Маріуполя: кіновікенд на каналі "Дом"

Дмитро Слівний. Скриншот: kanaldom.tv

Найближчими вихідними на каналі "Дом" можна вирушити у захопливу подорож трьома різними континентами. Почнемо з Аравійської пустелі колоніальної Британії, потім проїдемо крізь військовий Маріуполь і повернемо до острова Ньюфаундленд у Канаді. Так про стрічки "Королева пустелі", "Чому я живий" та "Корабельні новини" розповів оглядач Дмитро Слівний у "Ранку Вдома".

"Королева пустелі". Біографічна драма розповідає про життя та діяльність відомої британської письменниці, мандрівниці, розвідниці, археолога та дослідниці Сходу Гертруди Белл. Народжену в пристойній забезпеченій сім'ї, що належить до вищого суспільства, Гертруду чекало безтурботне майбутнє — заміжжя з вигідною партією та світське життя. Проте розумну й цікаву дівчину, яка здобула освіту в Оксфорді, такі плани на життя зовсім не влаштовують. Гертруда прагне пізнати світ та пережити дивовижні пригоди. Саме на Сході вона знайомиться з цікавою людиною, археологом та мандрівником Томасом Едвардом Лоуренсом, якого світ знатиме, як Лоуренса Аравійського.

"Головна жінка Близького Сходу Гертруда Белл — це жінка епоха, Ніколь Кідман грає цю роль і доволі гарно. Там зірковий склад акторів, гарні пейзажі, пригодницька історія і звісно ж історія кохання. До речі, у 2015 році стрічка була сере фаворитів Берлінського кінофестивалю", — розповів Дмитро Слівний.

"Чому я живий". Маріуполь, Друга світова війна. Українка Фрося та єврей Льончик мріють одружитися. Батько Фросі проти такого шлюбу. Народження дитини, яке припадає на перший день війни, змінює життя героїв назавжди. Окупація, розстріли, переслідування євреїв, доноси сусідів, свавілля і жорстокість. Як при цьому зберегти себе, віру і кохання, як вберегти дітей?

"Це історія війни очима маленького хлопчика. Фільм знятий у жанрі трагікомедії за оповіданням Євгена Митька. Режисер Віллен Новак був вражений, коли прочитав цей твір і згодом зняв це кіно. Це велична історія кохання на тлі Другої світової війни. Коли у Маріуполь прийшли німці, родичі, які раніше сварилися, об'єдналися. Батько головної героїні змінив гнів на милість і навіть переховував у себе родича-єврея. Це історія, як тоді жили люди у Маріуполі. Фільм виглядає трошки театрально ,але це додає шарму", — вважає оглядач.

"Корабельні новини". Американський фільм 2001 року, знятий за романом удостоєним Пулітцерівської премії. Виконавці головних ролей — Кевін Спейсі, Джуді Денч і Джуліанна Мур. Головний герой стрічки — Койл, патологічний невдаха. Він закохується у красиву та незалежну Петел, яка йому постійно зраджує. Зрештою його дружина гине в автокатастрофі під час втечі з черговим коханцем. Водночас батьки Койла здійснють самогубство. Роздавлений тим, що сталося, він приймає пропозицію своєї тітки Агнес і їде в Ньюфаундленд, щоб розпочати все з нуля.

"Фільм здобув багато різних премій, попри те, що стрічка драматична, навіть трагічна. Запасайтесь заспокійливим і дивіться, що почнеться з Койлом в Ньюфаундленді — дуже цікава історія. Загалом наша підбірка фільмів не стільки розважить глядачів, як дасть привід подумати", — резюмував Дмитро Слівний.

Читайте також:

Прямий ефір