Загиблі, масові затримання та військові ОДКБ: протести в Казахстані не вщухають

Протести в Алмати (Казахстан). Фото: ap.org

Сьогодні, 7 січня, у низці міст Казахстану зберігається напружена ситуація. Військовий контингент у межах операції країн ОДКБ (Організації Договору про колективну безпеку) продовжує прибувати до Казахстану, інформує "Дом".

Як повідомляє "Інтерфакс-Україна", у Казахстані погіршилася санітарно-епідемічна ситуація.

"У зв'язку з циркуляцією варіанта коронавірусної інфекції "омікрон" та порушеннями санітарно-епідемічного режиму відзначають різке погіршення епідситуації в Казахстані", — повідомила віцеміністерка охорони здоров'я Ажар Гініят.

За її словами, до "червоної" зони перейшла столиця, до "жовтої" — міста Шимкент та Алмати.

Як повідомляє Deutsche Welle, залізничне сполучення, перерване через протести в країні, повністю відновлено.

Військовий контингент із РФ у межах операції країн ОДКБ продовжує прибувати до Казахстану з аеродромів у Московській, Іванівській та Ульяновській областях. Частина російського контингенту вже розпочала "виконання завдань".

Міністерство внутрішніх справ Казахстану повідомило кількість убитих учасників протестів. За даними МВС, під час спецоперацій у країні загинули 26 протестувальників, ще 18 поранено. Кількість затриманих у країні перевищило 3 тис. осіб.

На всій території Казахстану запроваджено критичний "червоний" рівень терористичної небезпеки, що дозволяє спецслужбам проводити особистий огляд громадян, перевірки транспорту, а також тимчасово обмежувати чи забороняти транспортний рух.

У місті Талдикорган на південному сході Казахстану було зруйновано будівлю адміністрації. Банкомати не працюють, відкрито лише деякі магазини.

У місті Тараз на півдні Казахстану сьогодні до лікарень доставлено велику кількість поранених, серед постраждалих учасників мітингів багато молоді.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв під час наради за участю керівництва силових структур назвав протестувальників "терористами". Також він заявив, що "конституційний порядок здебільшого відновлено в усіх регіонах".

Читайте також: Банки закриті, акції держпідприємств падають, прибувають військові ОДКБ — хроніка загострення у Казахстані (ВІДЕО)

Нагадаємо, протести в Казахстані розпочалися після стрибка цін на газ. Переросли у зіткнення із силовиками, захоплення адміністративних будівель та аеропортів. У країні запроваджено надзвичайний стан. Президент Республіки Казахстан Касим-Жомарт Токаєв звернувся по допомогу до партнерів Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) — військово-політичного союзу, до складу якого входять Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Росія, Таджикистан.

У Казахстані з 1 січня 2022 року ціна за літр зрідженого газу зросла до 120 тенге (0,28 дол. США), демонстранти вимагали зменшити її до 50-60 тенге (0,11-0,14 дол.). Зазначимо, що середня зарплата в країні станом на серпень 2021 року становила 256 тис. 455 тенге (590 дол.).

Читайте такожПонад 40 українців застрягли в Казахстані — що з ними та як допомагає посольство (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір