Забезпечення бойових медиків: як працює волонтерський центр Help Stub

Команда Help Stub. Скриншот: kanaldim.tv

Волонтери з об'єднання Help Stub підтримують фронт з 2014 року, а з 24 лютого 2022 року сконцентрувалися на забезпеченні бойових медиків. Штаб розмістився у невеличкому СТО, де облаштували склад медикаментів, інструментів та обладнання, які волонтери постачають стабілізаційним пунктам. Також у центрі формують індивідуальні аптечки для військових та спеціальні тактичні рюкзаки для бойових медиків, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Доктор медичних наук, акушер-гінеколог з 20-річним стажем Віктор Ошовський заснував у столиці великий штаб для підтримки бойових медиків.

"Наша війна почалася у 2014 році, оскільки величезна кількість моїх друзів, товаришів, учнів, вчителів брати участь в АТО. Так чи інакше, ми були залучені, допомагаючи, підтримуючи", — розповів координатор штабу підтримки бойових медиків Help Stub Віктор Ошовський.

Коли Росія розпочала повномасштабний наступ, Віктор Ошовський разом з друзями вступив до ТрО. Згодом почав використовувати свій багатий медичний досвід, знання та зв'язки, аби підтримувати воїнів в тилу.

"Ми з різним успіхом почали працювати з квітня 2022 року, організовуючи систему постачання військових медиків. Але спочатку все було дуже хаотично. Ми бралися за все, що тільки можна, починаючи від взуття, завершуючи амуніцією", — додав Віктор Ошовський.

Згодом волонтер зрозумів, якщо розпорошувати зусилля, то ефективність і допомога стають мінімальними. Тому вирішив займатися лише медичним забезпеченням. Заручившись підтримкою товариша — власника СТО, Віктор Ошовський створив волонтерську команду та організував системну допомогу. Штаб під назвою Help Stub розмістився у невеличкому СТО Тараса Поцівалова. Тут облаштували склад медикаментів, інструментів та обладнання, які волонтери постачають стабілізаційний пункт. 80% — це препарати для підтримання тиску, наркозні препарати, знеболювальні та розчини для інфузій. 20% — це сезонні ліки. Також у штабі формують індивідуальні аптечки для військових за стандартами НАТО. Є спеціальні тактичні рюкзаки для бойових медиків.

"Він має ампульницю для всіх ліків, поділений на чотири блоки, кожен з яких промаркований та фіксуються на спеціальну наліпку. Наприклад, червоний маркер означає зупинка кровотечі. Це турнікети, яких має бути в такому рюкзаку від п'яти до 20. Це гемостатичний бинт, тобто бинт, який вкладається в раму, щоб утворити згорток. Це ізраїльський бандаж. В одному рюкзаку міститься велика кількість аптечок", — пояснює координатор Help Stub.

Третім став напрямок розробки та створення спеціалізованого транспорту.

"Ми розробили свій медевак. Переобладнуємо повнопривідні буси, які зручні та дозволяють стати на повен зріст. Також там можна покласти одного пацієнта та посадити трьох-чотирьох поранених. Туди можна поставити необхідне обладнання, таке як кисневий концентратор, дефібрилятор, монітор пацієнта, нагрівач. Є ще місце для людини, яка надає допомогу", — резюмує керівник Help Stub Віктор Ошовський.

Таких автомобілів благодійникам вдалося обладнати понад 50. Понад рік волонтерський штаб Help Stub допомагає медикам, вкладаючи власні кошти, залучаючи друзів, міжнародні організації та фонди. Вони працюють на перемогу і не збираються зупинятися.

Також цікаво: Українці створюють унікальний прилад для бойових медиків — веновізор

Прямий ефір