З ініціативи Олени Зеленської в Україні відкривають інклюзивні автошколи 

Інклюзивна автошкола. Скриншот: kanaldim.tv

У межах ініціативи першої леді Олени Зеленської "Без бар'єрів" в Україні відкривають автошколи для людей з інвалідністю. В інклюзивних автошколах зможуть навчатися по 300 осіб на рік. Один з таких освітніх закладів вже працює на Київщині на базі Національної академії внутрішніх справ. Що потрібно для вступу до інклюзивної автошколи, та як відбувається навчання, дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

В інклюзивних автошколах, які планують відкрити по всій Україні, зможуть навчитися майже 300 людей з інвалідністю на рік. Одна з них уже працює на Київщині — на базі Національної академії внутрішніх справ.

"Почався набір слухачів для навчання з підготовки водіїв транспортних засобів категорії "Б", а також осіб з інвалідністю за програмою "Вдосконалення навичок керування автомобілем", які мають посвідчення категорії "Б" і бажають опанувати водіння автомобіля з ручним керуванням. Це можуть бути особи з відсутністю верхньої кінцівки з відсутністю верхньої та нижньої кінцівки та відсутністю нижніх кінцівок", — повідомила представниця відділу комунікації НАВС Ангеліна Бондар.

Для вступу до інклюзивної автошколи потрібна довідка від медико-соціальної комісії про причину та групу інвалідності. Також треба пройти медичний огляд, який підтвердить можливість керувати транспортним засобом. На навчання майбутніх водіїв з інвалідністю передбачають 10 тижнів. Це 64 години теорії та 40 годин практика.

"Навчання в автошколі проводяться в змішаних інклюзивних групах або індивідуально, з можливістю набуття теоретичних знань у дистанційному форматі та проведення індивідуальних практичних занять за зручним графіком", — провадить Ангеліна Бондар.

Підготовкою водіїв займаються чотири сертифіковані інструктори. Водіння навчають на спеціально переобладнаних автомобілях із механічною та автоматичною коробками керування.

На одному з автомобілів практикується Ірина Іванченко. Жінка має 15-річний досвід керування автомобілем. Шість років тому аутоімунне захворювання прикував її до візка. Але Ірина не здавалася і шукала спеціалізовані школи для перенавчання.

"Не було в Україні подібних шкіл. Коли відкрилася школа, я зраділа. Бо я можу стати повноцінним членом суспільства і кермувати автомобілем. Це відкриття простору. Відкриття нових можливостей", — зізналася учениця автошколи Ірина Іванченко.

Для студентки автошколи Людмили Омельченко це не лише нові можливості. У такий спосіб жінка намагається подолати психологічну травму.

"У 2019 році я потрапила в ДТП в автобусі. Я була пасажиром. Я їхала з роботи додому.  Була ампутація руки та черепно-мозкова травма. Зі мною працювали психологи, бо в мене був страх їздити навіть пасажиром. Мені сказали, що потрібно сісти за кермо і водити машину, щоб ці подолати ці страхи", — розповіла учениця інклюзивної автошколи Людмили Омельченко.

Зараз Людмили Омельченко вже впевнено керує автомобілем і майже подолала свої психологічні бар'єри. 

До потреб людей з інвалідністю облаштовані й приміщення. В автошколі є пандуси й окремий санвузол. Також тут облаштували кімнату для проживання осіб з інвалідністю, які можуть перебувати тут протягом навчального курсу.

Наразі в Україні працює п'ять автошкіл для людей з інвалідністю. Найближчим часом закладів побільшає, аби кожен українець і українка мали рівні можливості та могли впевнено сісти за кермо.

Також цікаво: "Ми маємо зробити міста дружніми до героїв": інтерв'ю з авторами Альбому безбар’єрних рішень

Прямий ефір