Лікар, який рятував біженців, на руїнах лікарні "запросив" в Україну Peace Winds Japan

Наґасіма Томокі. Скриншот: kanaldim.tv

Японець Наґасіма Томокі — лікар. Він опікувався українськими біженцями у Молдові. Згодом виріши відвідати Україну. Після побаченого почав організовувати доставляння ліків та медичного обладнання у заклади, які відбудовували після російської навали. Історію японського лікаря, який проявив неабиякі менеджерські навички дивіться у "Ранку Вдома".

Він готовий надавати допомогу цілодобово і без вихідних. Адже українці, які перебувають у складних життєвих обставинах, потребують якісної медичної підтримки. Японець Нагасіма Томокі приймає українських переселенців у молдовські лікарні від квітня минулого року. Каже, що ліків та потрібного обладнання не вистачає, а от пацієнтів завжди багато.

"Є поранені кулями чи уламками. Багато пацієнтів із хронічними захворюваннями місяцями не отримували лікування, тому їхній стан погіршується. У когось закінчились ліки, які можна придбати лише за рецептом. Я намагаюся надати спеціалізовану медичну допомогу всім, хто її потребує", — повідомляв в одному з інтерв'ю лікар Наґасіма Томокі.

Передавши практику молдовським колегам Наґасіма Томокі вирушає до України, аби відвідати якомога більше медичних закладів.

"Ця лікарня постраждала від обстрілу, і комп'ютерний томограф тут уже непридатний до роботи. Час мені проявити свої менеджерські навички, адже хороших лікарів тут достатньо. А от із доставленням томографа та іншого обладнання і медикаментів є проблеми", — повідомляв Наґасіма Томокі на фоні руїн однієї з українських лікарень.

Лікар співпрацює з японською неурядовою організацією Peace Winds Japan. Місія організації — підтримка людей, які опинилися у скрутному становищі через війну або стихійні лиха. Штаб-квартира волонтерів розташована в Японії, але організація працює у багатьох країнах світу.

Peace Winds Japan підтримує медичні заклади, які постраждали від дій агресора в семи областях України. Наразі організація доставила необхідні знеболювальні, проти діабетичних, жарознижувальні препарати та антибіотики у 29 лікарень.

Також цікаво: Японський фонд Yoshiki Foundation America підтримає українські музичні ініціативи: про грантову програму говоримо із представниками МОМ в Україні

Прямий ефір