Якою бачить Україну під час війни німецький фоторепортер Тілль Маєр

Фотовиставка Тілля Маєра. Скриншот: kanaldim.tv

Німецький фотограф і журналіст Тілль Маєр прагне познайомити європейців з Україною. Першу авторську виставку, присвячену війні на Донбасі, митець організував за місяць до повномасштабного вторгнення. Його фото побачили у різних країнах Європи, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Понад 20 років він працює в найгарячіших точках планети. Його красномовні фото публікують провідні європейські медіа. Нині виставки відомого німецького фоторепортера Тілля Маєра — це постійне нагадування європейцям, що у центрі Європи, іде кривава війна, в якій українці щодня героїчно протистоять російському агресору.

"Репортажі з України я почав робити задовго до початку війни, ще з 2007 року. За ці роки я полюбив цю землю. У мене з'явилося багато друзів. Вони довіряють мені, а я їм", — зізнався фотограф Тілль Маєр.

Першу авторську виставку, присвячену війні на Донбасі, Тілль Маєр організував у Німеччині за місяць до повномасштабного вторгнення росіян в Україну. На ній продемонстрував світлини зі своєї книги "Забута війна". Далі виставка подорожувала по Франції. Фото Маєра з бійцями в окопах та з цивільними, які вже багато років проживають у зоні бойових дій, побачили і в Люксембурзі.

"З початком повномасштабної війни я майже щомісяця приїжджаю до України. Роблю репортажі для восьми європейських газет. Хочу показати Європі, німцям зокрема, як війна впливає на Україну від заходу до лінії фронту на сході та Півдні", — каже Тілль Маєр.

За роки кар'єри військового фоторепортера 51-річний Тілль Маєр зафіксував 30 збройних конфліктів та воєн. На думку фотографа, всі війни схожі між собою і разом з тим мають чимало відмінностей.

"Я ще ніколи не робив репортажів з війни, де настільки чітко було б видно, хто агресора, а хто захищається від його злочинних дій. З самого початку вторгнення українці вимкнули логіку й аналітику і керувалися гнівом та люттю. Це й допомогло їм вистояти", — резюмував Тілль Маєр.

Другу авторську виставку "Фотолітопис війни в Україні" Тілль Маєр організував у Німеччині в річницю повномасштабного вторгнення. До експозиції додалися зроблені протягом 2022 та 2023 років світлини з 12 українських міст. Зокрема, з Бахмута, Бучі й Харкова. Репортажі розповідають як про бійців на лінії фронту, так і про життя українців у тилу.

Наразі фоторепортер видав свою нову книгу "Україна. Крига Європи". До неї увійшло понад 100 фотографій про передчуття вторгнення Росії в середині лютого 2002 року, про втечу військ агресора з окупованих територій, про вночі у бомбосховища та на станціях метро, про сміливих українців та небезпеку бойових завдань.

Читайте також: Фото з Маріуполя: українець переміг у конкурсі World Press Photo 2023

Прямий ефір