Як "єПідтримка" вплинула на доходи культурних інституцій, розповіли у Мінкульті

Ілюстративне фото: rbc.ua

Програма "єПідтримка", в межах якої вакциновані від коронавірусу українці отримують 1000 грн, є напрочуд ефективною та популярною серед громадян. Крім того, вона підвищила доходи культурних інституцій в середньому на 10-15%. Про це сьогодні, 21 січня, в програмі "Інформдень" телеканалу "Дом" розповіла заступниця міністра культури України Лариса Петасюк.

"Ця програма блискавично ефективна, і ми сподіваємося, що завдяки тому, що вона стала популярною серед громадян, вона підвищить доходи також наших культурних інституцій. Порівняно з 2020 роком, вже зараз їхня дохідність підвищилася на 10-15%",  — зазначила Петасюк.

За її словами, програма допомагає покращити фінансове становище кінотеатрам.

"Якщо говорити, наприклад, про кінотеатри, в них у 2020 році взагалі зниження було на 40%. Зараз це в межах 25%. І зараз, коли почала діяти ця програма, ми бачимо, що кінотеатри дуже багато відвідують, вони є на другому місці за популярністю. Тож ми сподіваємося, що таким чином зможемо повернутися до певного рівня доходів наших закладів культури, які були до "ковідного" періоду, тобто за основу беремо 2019 рік",  — додала заступниця міністра.

Вона наголосила, що завдяки програмі "єПідтримка", серед українців підвищився попит на відвідування закладів культури.

"Через програму "єПідтримка" ми зрозуміли, що таким чином ще підвищуємо попит серед громадян і залученість до культури. І завдяки "єПідтримці" ми спостерігаємо, що культура дуже популярна, і хочемо, щоб це було не короткочасне одноразове рішення щодо держпідтримки, а щоб це було системне державне рішення. І зараз пропрацьовуємо, як можна її розширити, зокрема через інші форми державної підтримки й держпрограми",  — розповіла Петасюк.

Читайте також: Книги та кінотеатри — у лідерах: куди українці витратили 1,5 млн грн у межах "єПідтримки"

Нагадаємо, з моменту запуску програми "єПідтримка" українцям на спеціальні картки було перераховано майже 7,3 млрд грн. Витратили майже 1,5 млрд грн (20%), з них:

  • книжкові магазини — 502 млн грн (34% від витрачених коштів);
  • кінотеатри — 404 млн грн (27%);
  • театри, концерти та розважальні послуги — 194 млн грн. (13%);
  • залізничні та авіапасажирські перевезення — 180 млн грн. (12%);
  • спорт — 145 млн грн (10%).

Прямий ефір