Який вигляд має перша "Амбулаторія незламності" на Київщині

Амбулаторія Незламності. Фото: fcdynamo.com

"Амбулаторія незламності" у селі Гурівщина Бучанського району Київської області є першим відбудованим медичним закладом на території деокупованої Київщини. Це місце слугуватиме взірцем для подібних проєктів, адже амбулаторія укомплектована з урахуванням вимог часу та адаптована до потреб громади. Приміщення колишнього медзакладу зруйнували російські військові у березні 2022 року. А вже за рік тут відкрили нову амбулаторію. Кому довелося проєктувати та зводити заклад з нуля, дізнавайтеся у сюжеті "Ранку Вдома".

Анатолій Наконечний працює сімейним лікарем у Гурівщинській амбулаторії. Коли розпочалася повномасштабна війна, він проходив інтернатуру в Краматорську. Наприкінці березня 2022 року евакуювався з родиною на Івано-Франківщини. Виїхали за кілька днів до того, як на залізничний вокзал Краматорська прилетіла російська ракета. Згодом лікар дізнався про вакансію в Дмитрівській громаді, де надавали житло. З рішенням не зволікав і переїхав з родиною на деокуповану Київщину.

"Гарне приміщення, обладнання, колектив. Є окреме відділення для дітей, комфортні умови, як для медиків, так і для пацієнтів", — резюмував Анатолій Наконечний.

"Амбулаторію незламності" побудували за кошти благодійників та відкрили в січні 2023 року. Медичний заклад обслуговує п'ять тисяч мешканців з трьох навколишніх сіл. Стару будівлю російські загарбники знищили. Приміщення повністю вигоріло, а разом з ним все обладнання та документація. Крім цього, росіяни пошкодили медичний автомобіль.

"Амбулаторія знаходиться поблизу Житомирської траси, по якій проходили колони окупантів. Ця споруда їм не сподобалася, оскільки тут надавалася медична допомога населенню. Приміщення обстріляли з мінометів та танків", — пригадав директор Дмитрівського медичного центру Руслан Сурженко.

В перші дні повномасштабного російського вторгнення лікарі Дмитрівської громади продовжували виконувати свої обов'язки. Спочатку надавали допомогу пацієнтам в амбулаторії, поки її не зруйнували, а пізніше консультували телефоном.

Капітальне будівництво нового лікувального закладу розпочалося у серпні 2022 року. Це стало можливим завдяки ефективному партнерству Київської військової адміністрації, Міністерства охорони здоров'я України та футбольного клубу "Динамо". Мешканці громади бачили наживо, як зводяться стіни та споруджується дах медустанови. Тепер це вже історія, про яку нагадують світлини на стенді біля амбулаторії.

Гурівщинська амбулаторія стала першим повністю спроєктованим та відбудованим медичним закладом Київщини. Сучасна будівля, адаптована для потреб людей з інвалідністю та вадами зору. Тут працюють педіатр, стоматолог, сімейні лікарі. Зручна рецепція для очікування, кабінет для щеплень, окремо відділення для дорослих та дітей, а також стаціонар.

"Амбулаторія являється взірцем для багатьох інших громад. Це приклад того, як має виглядати медицина в селі. Це достойні умови для того, щоб люди могли отримати якісну медичну допомогу. Подбали і про самих медиків", — резюмував Руслан Сурженко.  

Додав медик і те, що в амбулаторії встановили твердопаливний котел як альтернативне джерело опалення. Врахували та можливі проблеми з електроенергією — встановили два генератори.

Читайте також: Операції під землею та 52-денна зміна: як працює лікарня "Охматдит" під час війни

Медіа-партнери
Прямий ефір