Як українці живуть і працюють у Латвії

Латвія. Скріншот: kanaldom.tv

Українці вдячні кожній країні, яка відчинила свої двері з початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Одна з них — Латвія. Переселенці можуть вільно перебувати у країні, користуватися медичним захистом, навчатися та працювати. Багато місцевих компаній охоче наймають українців. Про те, як живеться переселенцям у Латвії, дізнавайтеся у сюжеті "Ранку Вдома".

Від 24 лютого Латвія прийняла вже майже 50 тисяч українців. Це ті, хто офіційно отримав або візу, або посвідку на проживання. З цими документами наші земляки можуть вільно перебувати в країні, користуватися медичним захистом, навчатись та працювати. І багато місцевих компаній охоче наймають українців.

Знайти роботу в Латвії — завдання складне, але цілком реальне, кажуть українці. Є сайти з пошуку і групи в соцмережах, де чимало різних вакансій.

Часто самі латвійці допомагають нашим переселенцям знайти роботу, а влада навіть найняла місцевих жителів, аби вони допомагали українцям освоїтись. Їх називають менторами, які у вільний час допомагають біженцям з України оформляти документи та працевлаштовуватись.

Киянці Катерині Луценко з роботою допомогли друзі. Дівчину порекомендували керівництву міжнародної компанії з автоперевезення.

"Я спочатку дуже вагалася, бо залишати країну взагалі не хотілося.  Починати все спочатку в іншій країні — складно. Але, після однієї співбесіди, я отримала тут роботу і наважилась виїхати. Моєму роботодавцю потрібен був чоловік, або дівчина, які володіють польською мовою. Я польську знаю і тепер допомагаю збільшити клієнтську базу компанії", — пояснює переселенка Катерина.

Ринок праці в Латвії відкритий для українців. Наші співвітчизники зарекомендували себе як працьовиті та відповідальні, кажуть фахівці.

У Катерини робочий день від 9 ранку до 6 вечора. Інколи бувають замовлення вихідними. Проте дівчина не відмовляється, адже колеги прийняли її з відкритою душею та завжди допомагають. І це радше правило, аніж виключення, кажуть українські переселенці.

Ще про життя українців в інших країнах: Мама малює, тато вирізає з дерева, донька шиє: українці відкрили бізнес в Естонії

Прямий ефір