Як обрати надійний банк у 2023 році: поради фінансистки Юлії Баткалової

Юлія Баткалова. Скріншот: kanaldom.tv

Яким банківським установам можна довіряти та якими інструментами варто користуватися у 2023 році, щоб зберегти гроші та чи варто покладатися на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Про це у "Ранку Вдома" розповіла засновниця школи фінансів, інвесторка з практикою Юлія Баткалова.

За словами фінансистки, попри війну та блекаут фінансовим установам в Україні вдалося втримали економіку.

"Так, є велика інфляція, але кожен українець має доступ до будь-якого банку. Жоден з банків не блокував рахунки. Раджу використовувати кілька простих методів, які допоможуть перестрахуватися. По-перше, дивитися на сайті Мінфіну рейтинг стійкості банків, перед тим як відкривати депозит або картковий рахунок тримати. По-друге, обирати банки з іноземними активами, щоб забезпечити собі комфорт та стабільність", — пояснила Юлія Баткалова.

Також експертка зазначила, що в Україні успішно працює Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

"На початку року був ліміт на виплату з Фонду гарантування вкладів. Потім банківська система переглянула цей ліміт і зараз будь-яка сума у банках, які є учасниками Фонду гарантування вкладів, покривається на 100%. Тобто страхують усю суму вкладу, якщо з банком щось трапляється", — резюмувала Юлія Баткалова.

Нагадаємо, у 2023 році українцям радять користуватися різними інструментами для збереження своїх грошей. Натомість вкладати кошти варто лише в ті активи, які можна порівняно легко обміняти. 

Повна версія інтерв'ю: Куди інвестувати гроші у 2023 році: фінансистка Юлія Баткалова

Також читайте:

Прямий ефір