Погляди України та Німеччини на "Північний потік-2" різні, заявив Зеленський

Владимир Зеленский и Ангела Меркель. Фото: president.gov.ua

"Північний потік-2" — важливий економічний проєкт для Німеччини. Саме тому Україна та Німеччина мають різні погляди на будівництво цього газопроводу. Про це сьогодні, 13 липня, заявив президент України Володимир Зеленський під час форуму "Україна 30. Гуманітарна політика", інформує кореспондент телеканалу "Дом".

Зеленський додав, що навів достатньо аргументів щодо позиції України з цього питання під час зустрічі з канцлером Німеччини Ангелою Меркель.

"У нас є різні погляди щодо "Північного потоку-2", але я вважаю, що ми навели достатньо аргументів Німеччині. А буде зустріч канцлера разом з президентом Байденом і там будуть обговорювати, що несе "Північний потік-2": що він принесе Європі та що принесе Україні, і як гарантувати безпеку, насамперед Україні", — наголосив президент. 

Окрім того, разом із Меркель він обговорив питання постачання газу на окуповані території. Адже, наприклад, зараз Україна постачає воду на окупований Донбас.

"Тут дуже просто — якщо у нас не буде газопостачання, не буде транзиту газу, як ці території будуть отримувати? Ось чому це питання не тільки економіки. Тому ми повинні прорахувати всі необережні кроки і мати абсолютно всі гарантії", — додав Зеленський.   

За транзит газу до ЄС Україна отримує 2 млрд долл. щороку. Після запуску газопроводу Україна повинна мати гарантії до 15 років щодо "нормального газопостачання", наголосив очільник держави.

Читайте також: Візит Зеленського до Німеччини: що обговорювали на перемовинах і на які результати чекати (ВІДЕО)

Раніше повідомлялося, що після запуску "Північного потоку-2" транспортування газу через Україну може повністю зупинитися до 2024 року.

Зазначимо, що "Північний потік-2" — це російський газопровід, який будується в обхід України з 2018 року. Його прокладають дном Балтійського моря з Росії до Німеччини. Вартість будівництва оцінюють в 9,5 млрд євро. Єдиним акціонером проєкту є ВАТ "Газпром". У грудні 2019 року будівництво призупинили через санкції США. Тоді газопровід був побудований на 96%.

Медіа-партнери
Прямий ефір