Витратили 10 мільйонів гривень: благодійники відновили зруйновану росіянами школу мистецтв у Бучі

Школа мистецтв у Бучі. Скриншот: kanaldim.tv

Бучанську школу мистецтв, приміщення якої зруйнували росіяни, відбудували благодійники. Дві німецькі організації та український благодійний фонд BGV спрямували на відновлення закладу 10 мільйонів гривень. Спочатку відремонтували приміщення, облаштували інклюзивний простір для дітей та купили нові музичні інструменти. Як вдалося злучити ці кошти, дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

Пошкоджений ґанок, розбиті вікна й уламок ворожого снаряду в концертній залі. Ось що побачила директорка Бучанської дитячої школи мистецтв Любов Матерева, коли вперше прийшла на роботу після російської окупації.

Коли жінка побачила понівечений дитячий заклад, почала публікувати світлини руйнувань в соціальних мережах. Відгукнулися дві німецькі організації та Український благодійний фонд BGV. Після чого взялися відновлювати заклад. На проєкт спрямували 10 мільйонів гривень.

"Завдяки нашим благодійникам, на першому етапі було відремонтовано вхідну групу, покрівлю, водопровідні та комунікаційні системи, закуплені музичні інструменти. Це сім електронних піаніно, чотири гітари, віолончель та акордеон", — розповіла директорка Бучанської дитячої школи мистецтв ім. Левка Ревуцького Любов Матерева.

Почалося відновлення з благодійного виступу Мюнхенського симфонічного оркестру в Німеччині у червні 2022 року. В концерті взяли участь і українські музиканти, серед яких були переселенці з України. Початкову суму на відбудову школи зібрали саме на цьому заході.

Згодом долучився головний спонсор — національна німецька авіакомпанія. Міжнародні донори облаштували інклюзивний простір для дітей, закупили крісло підіймач та встановили навігаційні стенди зі шрифтом Брайля.

"Пізніше було дофінансування ще на два мільйони гривень. Ми купили інструменти для духового оркестру. Це була наша мрія. Закуплена професійна звукопідсилювальна апаратура для концертної зали. Чекаємо ще на меблі у нові класи. У відділ образотворчого мистецтва купили мольберти й телевізор", — провадить директорка закладу.

Закордонні партнери подарували закладу дві скрипки, 40 ноутбуків, встановили сучасні електрообігрівачі та придбали дизельний генератор, який за потреби забезпечить школу і світлом, і тепло. 

Нові музичні інструменти дають дітям мотивацію та заохочують до навчання, кажуть викладачі. Учні відділу образотворчого мистецтва теж вмотивовані та роблять свій внесок у перемогу. Зокрема, надсилають малюнки українським бійцям на фронт, аби підтримати воїнів та подякувати їм.

В школі працюють 38 викладачів, навчається понад 400 дітей. Їм не лише прищеплюють любов до мистецтва, але й виховують патріотичні почуття. Також розповідають про нових друзів з Німеччини, які допомогли відродити Бучанська школа мистецтв.

Читайте також: Клас-укриття в Андріївці: як відбувається відновлення школи після окупації

Прямий ефір