Виплата зарплат і ситуація з ліками — дані від Ляшка про стан медицини на окупованих територіях (ВІДЕО)

Віктор Ляшко. Фото: kmu.gov.ua

На територіях, окупованих російськими військами, розташовано 235 медичних закладів, та понад 200 бригад екстреної медичної допомоги, більшість яких — у Херсонській області. Про це сьогодні, 21 травня, під час брифінгу повідомив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко, інформує "Дом".

За його словами, Міністерство охорони здоров'я надало низку рекомендацій щодо роботи в умовах окупації, а також розробляються додаткові вказівки спільно зі Службою безпеки України.

"Щодо виплати заробітних плат медичним працівникам на тимчасово окупованих територіях, то наразі продовжено режим виплат там, де є наявний зв'язок із керівництвом для проведення платежів. Так, за період лютий-травень медичні заклади у Донецькій, Запорізькій, Луганській та Херсонській областях за програмою медичних гарантій отримали понад 5,2 млрд грн. Ще 50 млн грн перераховано медичним закладам, які фінансуються за субвенцією", — повідомив Ляшко.

Він зазначив, що більша частина медзакладів на окупованих територіях, з якими МОЗ має зв'язок, вже забезпечила виплату заробітної плати медпрацівникам. Лише про 18 закладів у міністерстві відсутні дані щодо виплати заробітної плати за квітень, оскільки їхнє керівництво не виходить на зв'язок.

Також проблемою на окупованих територіях Ляшко назвав забезпеченість необхідними ліками та медичними виробами.

"Країна-агресор вже не перший тиждень блокує постачання ліків з підконтрольних Україні територій. Найбільша проблема на цих територіях сьогодні в доступі до гіпотензивних та седативних препаратів. Штучно створені складнощі для доставлення ліків і пов'язаний з цим їхній дефіцит використовується окупантами як один зі способів примусу до взаємодії з ними", — сказав Віктор Ляшко.

Такі дії окупантів міністр назвав ще одним злочином з боку окупантів проти людяності.

Також міністр розповів, що російські окупанти пошкодили 627 медичних установ, з яких 105 повністю зруйновані. Також пошкодження отримали майже 400 аптек, з яких 27 знищено вщент.

Читайте також: На відновлення зруйнованих агресором лікарень потрібно 32 млрд грн, — Ляшко

Прямий ефір