"Вибори" до Держдуми РФ в Криму й ОРДЛО — юридично нікчемні, заявили в ОП

Сергей Никифоров. Фото: president.gov.ua

Результати голосування на "виборах" до Держдуми РФ в окупованому Криму і окремих районах Донецької та Луганської областей — юридично нікчемні. Про це заявив прессекретар президента України Сергій Никифоров у програмі "Взгляд с Банковой" телеканалу "Дом".

"Юридична цінність результатів голосування на окупованих територіях незначна. Але якщо людині треба показати якусь залученість демонстративно, щоб убезпечити себе, нехай голосує, без проблем. Але на міжнародному рівні й на рівні юридичному, легітимному це не має абсолютно ніякого значення", — зазначив він.

Водночас, за словами Никифорова, президент України Володимир Зеленський вважає, що люди можуть йти на голосування, якщо це дозволить їм залишатися в безпеці.

"Він каже, що якщо для відчуття безпеки, для того, щоби вирішувати якісь побутові питання, для того, щоби відчувати себе нормально, жителю окупованої території треба отримати російський паспорт — нехай він його отримує. Якщо треба, щоб він проголосував — нехай голосує. Все одно Україна поверне ці території, і люди, які залишаються українцями, повернуть свої українські паспорти. Чи не повернуть їх, вони їх просто дістануть з-під матраців або де вони їх там ховають", — додав прессекретар президента.

Повна версія інтерв'ю: Нова поїздка Зеленського до США та зустріч із Путіним: "Взгляд с Банковой" із прессекретарем президента Сергієм Никифоровим

Зазначимо, що вибори до Держдуми РФ призначені на 17-19 вересня. Голосування збираються провести також в окупованих Криму й ОРДЛО. Зокрема, напередодні виборів до Держдуми Росії в ОРДЛО зафіксована масова видача паспортів РФ. Видані документи не дають права на соціальні та пенсійні виплати від Росії та не роблять їхніх власників повноцінними громадянами РФ.

Прямий ефір