"В'язані речі для воїнів": захисникам України треба допомога особливих волонтерів  

Проєкт "В'язані речі для воїнів". Скриншот: kanaldim.tv

Волонтерська спільнота "В'язані речі для воїнів" створює теплий одяг на фронт та шпиталі з серпня 2014 року. За цей час близько трьох тисяч майстринь з усього світу зв'язали та передали захисникам України понад десятки тисяч пар теплих шкарпеток, шапок, балаклав, пальчаток і поясів. Минулої зими в'язані речі на фронт надсилали не тільки зі всієї України, а і з США, Грузії, Польщі, країн Балтії. За цю віддану працю волонтери отримали особливу подяку, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Волонтери та благодійники з-за кордону безкорисно допомагають ЗСУ. Аби подякувати їм за це, в Ірпені українські майстрині презентували в'язану інсталяцію "Волонтерське дерево". Організатори перфомансу — благодійний фонд "Україна — перезавантаження".

Для створення артоб'єкт волонтери отримали спеціальний дозвіл місцевої влади. Працювали над об'єктом десятки майстринь протягом трьох тижнів. Результат перевершив усі очікування.

"Ми його створювали з різних елементів. Тут використані й різні нитки, і різні форми. Кожен виражав все своє. Хтось вибирав мак — символ нашої скорботи, нашої пам'яті про загиблих і про тих, хто віддав життя у боротьбі за Україну", — пояснює керівниця БФ "Україна — перезавантаження" Лариса Степанушко.

З 2014 року волонтери надіслали на фронт понад 30 000 шкарпеток, балаклави, жилетів, рукавичок та поясів. В'язані речі для воїнів надсилають не лише з України, а й з Німеччини, США, Грузії, країн Балтії та Польщі.

"Ми вже вдруге в'язатимемо адаптивні шкарпетки. Вони на ґудзиках, високі, можуть бути ширші, ніж звичайні. Такі адаптивні шкарпетки використовуються у шпиталях для поранених, які мають апарати зовнішньої фіксації. Тобто їм неможливо вдягнути звичайні штани, чи шкарпетки. Зараз хлопці починають мерзнути, адже стало холодно", — додає Лариса Степанушко.

Адаптивних шкарпеток потрібно багато. Їх просять в усі шпиталі країни, розповідає засновниця спільноти. Колись волонтерська група "В'язані речі для воїнів" починалася зі сторінки в соціальній мережі. З початком повномасштабного вторгнення трансформувалася в благодійний фонд "Україна — перезавантаження". Відтепер у команді понад три тисячі волонтерів.

Це вже десятий в'язаний сезон для волонтерів. Вони отримують чимало заявок від захисників та тих, хто доставляє в'язані речі на фронт. Зараз потрібне усвідомлене волонтерство, кажуть у благодійному фонді.

Попереду зима, тож роботи у волонтерів стало ще більше. Потрібні майстрині, а також відповідні матеріали: спиці та нитки. До важливої справи можуть долучитися всі охочі й таким чином зробити свій внесок у перемогу.

Також цікаво: "Волонтери Фортуни" з Коростеня — історія організації

Прямий ефір