Спалах поліомієліту на Рівненщині — у півторарічної дитини паралізувало ноги (ВІДЕО)

Иллюстративный скриншот видео: kanaldom.tv

У Рівненській області в одній сім'ї виявили поліомієліт у сімох дітей. Зокрема у півторарічної дівчинки, яка потрапила до лікарні з паралічем обох ніг. Батьки відмовилися від щеплення через релігійні переконання. Зараз на місці спалаху небезпечного захворювання працює комісія Міністерства охорони здоров'я — обстежують найближче коло спілкування сім'ї, повідомляє "Дом".

До Рівненської обласної дитячої лікарні півторарічна дівчинка потрапила на початку вересня з симптомами парезу нижніх кінцівок. Випадок викликав підозру у медиків. Щоб з'ясувати точну причину, аналізи дитини відправили до Києва. Там у дитини діагностували поліовірус. Це підтвердили і європейські колеги в Гельсінкі, з якими консультувалися українські лікарі. Дитина, за словами медиків, може залишитися з інвалідністю.

"Почалося з однієї ніжки, то вона гірша. А та, що пізніше розпочалося захворювання, то та і краще відновлюється. Але в дитини ще не один курс відновного лікування, реабілітація. Намагатимемося зробити усе, щоб вона ходила", — розповіла завідувачка Центра відновного лікування для дітей з органічним ураженням центральної нервової системи Лілія Зорук.

Сім'я дитини живе в селі Велика Омеляна за декілька кілометрів від Рівного. У них ще 9 дітей, шість з яких — теж хворі. Батьки відмовилися їх вакцинувати через релігійні переконання.

"Досліджується безпосередньо хвора дитина, найближче коло контактне. І зафіксовано, що у них винайдено аналогічний штам поліовірусу другого типу. Принаймні, вони зараз почуваються здоровими", — повідомив в.о. генерального директора ДУ "Рівненський центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України" Роман Сафонов.

Про випадок зараження поліомієлітом в населеному пункті місцеві жителі дізналися з новин.

Останнього разу в Україні поліомієліт діагностували у 2015 році, на Закарпатті. Зараз рівень вакцинації від цієї хвороби в Україні перевищує трохи більше як 50%, за необхідних 95%.

Читайте також: Новий сплеск коронавірусу — хто хворіє і чому: "5 вопросов" із епідеміологом Андрієм Александріним

Як повідомлялося раніше, українські експерти рекомендують Міністерству охорони здоров'я України почати вакцинацію дітей віком від 12 років.

Прямий ефір