Всесвітній день дитини та початок Нюрнберзького трибуналу — 20 листопада в історії

Зустрічаємо понеділок, 20 листопада, з "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

20 листопада 1917 року Українська Центральна Рада ухвалила Третій Універсал. Ним проголошувалася Українська Народна Республіка. Україна отримала власну державність не віддаляючись від Росії. Влада належала Центральній Раді та Генеральному секретаріату. У документі окреслювали кордони УНР, проголошувалися демократичні права та свободи.

94 роки тому в Парижі відбулась перша персональна виставка Сальвадора Далі. Самого художника на ній не було. Попри це, всі 11 сюрреалістичних картин автора розкупили, а його ім'я стало відомим за межами рідної Іспанії. Сальвадора Далі вважають найекстравагантнішим та найепатажнішим живописцем нового часу.

Цього дня 1945 року розпочався Нюрнберзький трибунал над злочинцями нацистської Німеччини. Його створили чотири союзні держави: США, СРСР Велика Британія та Франція. Він тривав майже рік. 12 осіб засудили до смертної кари через повішення, трьох — до довічного ув'язнення, ще чотирьом дали тюремні терміни.

20 листопада 1947 року побралися принцеса Єлизавета і принц Філіп. Вінчання відбулось у Вестмінстерському абатстві. Королівське весілля за британськими мірками було доволі скромним, адже країна оговтувалась після Другої світової війни. Під час церемонії Філіп присягнув на вірність дружині. У щасливому шлюбі пара прожила 73 роки. У них народилося четверо дітей.

Сьогодні відзначають Всесвітній день дитини. 20 листопада — з різницею у три десятиліття, Генасамблея ООН ухвалила Декларацію прав дитини та Конвенцію про права дитини. За оцінками ВООЗ, щороку майже мільярд неповнолітніх жителів планети піддаються фізичному, сексуальному або емоційному насильству. Головна мета дня — сприяти охороні життя та здоров'я дітей.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Прямий ефір